Žádný PlayStation ani Gran Turismo. Sony bojkotuje ruský trh kvůli invazi na Ukrajinu

ČTK ČTK
10. 3. 2022 12:55
Japonské společnosti Sony a Nintendo pozastavily dodávky herního softwaru i hardwaru do Ruska. Podobně jako řada dalších podniků tak reagují na ruský útok na Ukrajinu, uvedla agentura Reuters. Sony a Nintendo jsou předními světovými výrobci herních konzolí.
Gran Turismo 7
Gran Turismo 7 | Foto: Sony / PlayStation

"Sony Interactive Entertainment se připojuje ke globální komunitě ve výzvě k míru na Ukrajině. Pozastavili jsme veškeré dodávky softwaru a hardwaru, uvedení hry Gran Turismo 7 a provoz obchodu PlayStation Store v Rusku," uvedla společnost Sony Interactive Entertainment, která je herní divizí Sony a vyrábí herní konzole PlayStation.

Společnost Nintento oznámila, že pozastavuje dodávky všech svých produktů do Ruska kvůli logistickým a distribučním problémům. Nintendo vyrábí například herní konzoly Switch.

Nintendo a Sony dominují globálnímu trhu s herními konzolemi společně s americkým konkurentem Microsoft, který vyrábí konzole Xbox. Microsoft pozastavení prodeje svých produktů a služeb v Rusku oznámil už minulý týden.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy