Sedřené podrážky bot, tisíce kilometrů a mnoho zážitků. Tak vypadala cesta spolužáků Jižní Amerikou

Zleva Michal Kohoutek a Marek Jelínek.
Do velkého koloběžkového dobrodružství se zprvu pustil Marek Jelínek s dalšími pěti známými.
Nakonec však dvojice pokračovala z Kolumbie dále na jih sama.
Projeli se celkem sedmi zeměmi - Kolumbií, Ekvádorem, Peru, Bolívií, Argentinou, Paraguayí a Brazílií.
Část cesty z Ekvádoru do peruánské Amazonie absolvovali lodí.
Foto: Marek Jelínek, Michal Kohoutek
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
21. 7. 2017 10:01
Dva spolužáci z Kolína se vydali objevovat magická místa jihoamerického kontinentu. Překonali celkem sedm zemí a denně ujeli téměř sto kilometrů, to vše na koloběžkách. "Není to ani tak o fyzičce nebo tréninku, ale o nátuře a výdrži," říká Marek Jelínek.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové zahájila druhý a zároveň závěrečný den volebního sjezdu, na kterém vybere nového předsedu, který se bude moci ucházet o kancléřskou kandidaturu. Delegáti, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 sešli on-line, vybírají z trojice uchazečů. Dosluhující šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová o funkci neusiluje a svůj post dala loni v únoru k dispozici.

Za favorita průzkumy mezi straníky označují někdejšího šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze, příslušníka konzervativního křídla, za kterým následují s mírným odstupem liberální ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a šéf zahraničního výboru Spolkového sněmu Norbert Röttgen. Kdo z nich ale opravdu usedne do předsednického křesla, rozhodne 1001 delegátů.

Kandidáti na stranického předsedu se nejprve straníkům představí a poté budou odpovídat na případné dotazy, okolo 11:00 bude následovat volba. Pokud žádný z trojice nezíská více než 50 procent hlasů, bude se konat druhé kolo. Výsledek by mohl být znám ještě před polednem.

Ačkoli jméno nového předsedy bude jasné již dnes, oficiálně bude potvrzeno až v pátek 22. ledna. Delegáti totiž z právních důvodů musí svou elektronickou volbu potvrdit korespondenčně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy