Rozvod za všechny prachy. Ruska s bývalým manželem utratili 160 milionů za právníky

Magazín Magazín
14. 4. 2022 14:57
Rozvod ruské podnikatelky Ally Rakšinové a jejího manžela Lazarose Xanthopoulose původem z Řecka je horkým kandidátem na nejnákladnější proces v dějinách londýnského rodinného soudu. Někdejší partneři totiž svým právníkům za posledních 18 měsíců vyplatili už 5,4 milionu liber (téměř 160 milionů korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Rakšinová a Xanthopoulos se už rok a půl snaží dohodnout na finančním vyrovnání a výchově dětí. Náklady jejich právního sporu šokují i samotného soudce, který těžko uvěřitelnou částku označil za apokalyptickou. "Stěží hledám slova, která by vystihla přemrštěnost procesu, který mám na starost už od jeho zahájení dne 21. září 2020," řekl pro web LADbible.

Soudce také dodal, že spor stále nespěje ke zdárnému konci, takže se náklady řízení budou dále zvyšovat. Konečnou sumu, kterou rozhádaní manželé zaplatí, odhaduje na 7,2 až osm milionů liber (211 až 234 milionů korun). Minimálně Rakšinová si ale nákladné právní zástupce může dovolit. Magazín Forbes ji totiž umístil na 75. příčku v žebříčku nejbohatších žen Ruska.

Podnikatelka podle informací soudu vlastní dvě nemovitosti v Londýně v hodnotě pět a 11 milionů liber (147 a 323 milionů korun) i jednu nemovitost na Sibiři v hodnotě jednoho milionu liber (cca třiceti milionů korun). Xanthopoulos však opakovaně upozorňoval, že jeho manželka zdaleka nepřiznává všechno a disponuje mimo jiné také lukrativními podíly v sibiřských firmách.

Mohlo by vás zajímat: Rozvádět se umíme, ale neumíme po rozvodu žít. Ztratili jsme odolnost, říká Mikulková

Jako partneři jsme kdysi existovali jeden bez druhého, ale naše děti ne, rodičovství zrušit nelze, říká autorka knihy Hlavu vzhůru po rozvodu. | Video: Daniela Drtinová
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy