Čeští policisté pobavili koronavirovým tancem. Radí, jak se chránit a mýt si ruce

Magazín Magazín
19. 3. 2020 9:28
I policisté, kteří jsou v době karantény v terénu a dohlížejí na to, že Češi dodržují vládou nařízená opatření, potřebují občas upustit páru. Svědčí o tom video, které se objevilo na oficiálním twitterovém účtu české policie. Dvojice až po uši zahalených strážníků v něm tancuje na písničku o koronaviru.
Policisté tančí ve videoklipu. Nabádají Čechy, jak udržovat odstup v době koronaviru. | Video: Twitter/ Policie ČR

Necelou minutu dlouhé video zachycuje duo policistů se zahalenými obličeji, kteří si pro odlehčení napětí v době epidemie koronaviru přichystali taneček, v němž divákům mimo jiné ukazují, jak se před nákazou chránit. Prostřednictvím jednotlivých tanečních kroků je nabádají, aby si ve veřejném prostoru udržovali odstup od ostatních, pravidelně si umývali ruce a nedotýkali se svých obličejů.

V popisku u videa pak policie ponouká rodiče, aby zmíněný taneček naučili své děti. "Až to všechno skončí, sejdeme se na Vypichu a dáme si to společně! Slibujeme," napsali strážníci a jejich tweet dostal tisíce pozitivních reakcí. Kdy se bude tančit v ulicích, zatím ovšem není známo, protože zákaz hromadného sdružování na veřejných prostranstvích stále trvá.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy