Čeští policisté pobavili koronavirovým tancem. Radí, jak se chránit a mýt si ruce

Magazín Magazín
19. 3. 2020 9:28
I policisté, kteří jsou v době karantény v terénu a dohlížejí na to, že Češi dodržují vládou nařízená opatření, potřebují občas upustit páru. Svědčí o tom video, které se objevilo na oficiálním twitterovém účtu české policie. Dvojice až po uši zahalených strážníků v něm tancuje na písničku o koronaviru.
Policisté tančí ve videoklipu. Nabádají Čechy, jak udržovat odstup v době koronaviru. | Video: Twitter/ Policie ČR

Necelou minutu dlouhé video zachycuje duo policistů se zahalenými obličeji, kteří si pro odlehčení napětí v době epidemie koronaviru přichystali taneček, v němž divákům mimo jiné ukazují, jak se před nákazou chránit. Prostřednictvím jednotlivých tanečních kroků je nabádají, aby si ve veřejném prostoru udržovali odstup od ostatních, pravidelně si umývali ruce a nedotýkali se svých obličejů.

V popisku u videa pak policie ponouká rodiče, aby zmíněný taneček naučili své děti. "Až to všechno skončí, sejdeme se na Vypichu a dáme si to společně! Slibujeme," napsali strážníci a jejich tweet dostal tisíce pozitivních reakcí. Kdy se bude tančit v ulicích, zatím ovšem není známo, protože zákaz hromadného sdružování na veřejných prostranstvích stále trvá.

 

Právě se děje

Další zprávy