Rammstein se líbali na koncertě v Rusku, ignorovali tak zákon proti gay propagandě

Podívejte se na fotky z pražského koncertu kapely Rammstein.
Foto: Lukáš Bíba
Magazín ČTK Magazín, ČTK
31. 7. 2019 17:40
Kytaristé kapely Rammstein se během pondělního koncertu v Moskvě políbili na pódiu. Paul Landers a Richard Kruspe fotku následně zveřejnili na Instagramu skupiny a připsali k ní v azbuce: „Rusko, milujeme tě!“. V zemi přitom platí zákon zakazující LGBT propagandu.

Veřejné mínění je v Rusku vůči homosexuálům silně nepřátelské, homosexualitu pranýřuje pravoslavná církev a brojí proti ní i nacionalistická a ortodoxní pravice.

V zemi už šest let platí zákon o zákazu propagace homosexuality mezi mládeží, který má chránit mladou generaci před projevy "netradičního" sexu. Cizincům hrozí za jeho porušení vězení, peněžní pokuta i vyhoštění.

Podívejte se na okamžik políbení během koncertu: 

Rammstein se líbali na koncertě v Rusku, ignorovali tak zákon proti gay propagandě | Video: Reuters/Veronika Kuzmina

Rammstein vzbudili pozdvižení už minulý týden, když na koncertě v Polsku mával zpěvák Till Lindemann duhovou vlajkou na podporu LGBT komunity, která v zemi v červnu čelila napadením.

Kapela je momentálně na turné k nové desce, v Praze odehrála v červenci dva koncerty.

View this post on Instagram

Россия, мы любим тебя! Photos: @jenskochphoto

A post shared by Rammstein (@rammsteinofficial) on

 

Právě se děje

před 6 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy