Rada osamělým intelektuálům: Lásku lze najít v divadle

Domácí Domácí
9. 12. 2013 17:05
Seznamovací akce má na programu kavárnu, divadlo a vinárnu. Zabírá to
Tento snímek pochází z inkriminovaného představení Pygmalion. Podobný možná půjde nafotit po setkání diváků ve vinárně.
Tento snímek pochází z inkriminovaného představení Pygmalion. Podobný možná půjde nafotit po setkání diváků ve vinárně. | Foto: Radovan Šťastný

Ostrava - Zatímco Praha si myslí, že by se "singles" měli seznamovat ve speciálních vagonech metra, Ostrava je - zdá se - konzervativnější. Přišla s divadelní seznamkou.

Nejde prý přitom o nějaké předem ztracené postávání u šaten a nepřirozené ovívání jednou vstupenkou, čímž by dotyčný chtěl vyslat zoufalý signál: "Jsem sám!"

Celá akce je pečlivě organizována. Návštěva konkrétního divadelního představení představuje filtr, jímž by měli projít lidé podobného ražení. 

Sbližování se odehraje 20. prosince v Divadle Antonína Dvořáka na hře Pygmalion od George Bernarda Shawa. Nesmrtelný příběh o chudé květinářce Líze Doolittlové, která okouzlí britskou smetánku a tím vyhraje pověstnou sázku profesora Higginse a plukovníka Pickeringa, se zřejmě stane kulisou nejednoho seznámení.

A protože když se v sále setmí a publikum se ztiší, není na nějaké počáteční konverzace zrovna ten pravý okamžik, začíná se už v předstihu v kavárně. Účastníci akce se tu setkají již od 17 hodin.

"Zde proběhne slavnostní přípitek a seznámení s ostatními účastníky akce. Samotné představení, které začíná tradičně v 18.30 hodin, budou moci zúčastnění sledovat z rezervovaných míst. Po představení se opět přesunou do útulné vinárny s cílem příjemného popovídání nejen o zhlédnutém představení," popisuje tisková mluvčí Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Marcela Levíčková.

Fascinující srdce tak, jak je vykouzlila sama příroda:

Ostatně v Ostravě nepořádají akci poprvé a mají s ní své dobré zkušenosti. 

"Aktivní poznávání nových lidí je významný předpoklad pro nalezení vhodného partnera nebo partnerky. Díky tematicky zaměřenému setkání je velká pravděpodobnost, že se lidé seznámí s protějškem, který má stejné záliby," dodává mluvčí NDM.

Nápad s divadelní seznamkou není nový. Již dříve s ním přišlo například pražské Divadlo na Fidlovačce. Nezadaným rezervovali jednu řadu. Do ní mohl člověk zakoupit vždy jen jednu vstupenku. Vstupenky do "singles řady" nebyly číslované, aby si lidé mohli vybrat, vedle koho si sednou.

Pražské divadlo Rokoko ke svým představením pro nezadané nabízelo i nejrůznější servis: možnost zakoupení růže pro vyhlédnutou divačku, možnost vyfotit se s nalezeným protějškem v divadelním kostýmu či pro stydlivé zanechání vzkazu ve zdejším poštovním boxu. Součástí programu byla prohlídka divadelního zákulisí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy