Psi na palubě. Dva piloti zachraňují zvířata před smrtí

pej
7. 11. 2014 9:45
Dobrovolní piloti tráví téměř každý víkend záchranou psů a zvířat bez domova. Během tří let pomohli již sedmi stovkám z nich.
Foto: Facebook Pittsburgh Aviation Animal Rescue Team

Pittsburgh - Jonathan Plesset a Brad Childs založili před lety leteckou záchranou stanici (Pittsburgh Aviation Animal Rescue Team). Od té doby se jako dobrovolníci vydávají každý víkend za záchranou zvířat bez domova.

"Lidé jsou tak nadšení, když vidí, jak přistáváme se zachráněnými psy. Právě na tyhle okamžiky se snažíme zaměřit a nemyslet na tu negativní stránku věci. Snažíme se tak trochu otupět a nepřipouštět si ji," přiblížil pro Lancaster Online práci dobrovolníků jeden z nich.

Foto: Facebook Pittsburgh Aviation Animal Rescue Team

Letecká služba neziskovou organizací

Dvojice zakladatelů získala leteckou licenci před deseti lety. Jenom létání jim nestačilo. "Víte, kolikrát jsme obletěli město? Potřebovali jsme svojí práci dát smysl," dodali. Nápad zachraňovat opuštěná zvířata se zrodil náhodou, když v roce 2006 přepravovali příteli malého buldoka. "Když si mi během letu sednul na klín, došlo mi to," vysvětlil Jonathan.  

Netrvalo dlouho a brzy k nim začali přicházet další zájemci. Dvojici pilotů pomáhali dobrovolníci nejen s přepravou zvířat z přeplněných útulků, ale i dovozem potravin a zásob na potřebná místa. Zatím během víkendů přepravili kolem sedmi set zvířat bez domova. Vloni se jim podařilo vyřídit potřebné formality a založili neziskovou organizaci. Mohli tak požádat o finanční podporu na zajištění potřebných nákladů.  Minulý měsíc byli za svoji činnost rovněž oceněni vyznamenáním.

"Naše práce je založena na dokonalé koordinaci. Nikdy nedošlo k žádnému incidentu. Zvířata jsou většinou velmi hodná," dodali.

Ne vždy se ale jedná o bezstarostné víkendy, před několika měsíci se dostali do velmi nebezpečné situace, když zachraňovali tři pitbulteriéry přímo z místa konání psích zápasů. „Probíhalo to tajně, potřebovali jsme je dostat rychle nahoru, nebylo to moc bezpečné,“ řekli o záchranné akci.

Bojoví psi měli hluboká poranění, jeden z nich byl ze zápasu natolik zraněn, že mu byla vidět i páteř. "Byl opravdu ve velmi špatném stavu, přesto jsem měl pocit, že se na mě usmívá," dodal Jonathan s tím, že všichni tři zachránění psi naštěstí přežili.

Cílem týmu ale není jen záchrana psů, ale zároveň snaha motivovat další dobrovolníky, aby se k jejich činnosti připojili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy