Psí láska až za hrob. Fenka čeká roky na mrtvého pána

jaz
28. 11. 2014 11:10
Pes čeká druhým rokem před nemocnicí, až půjde jeho pán zase domů. Ten ale v loňském roce zemřel.
Foto: Vesti Novosibirsk – The Siberian Times

Koltsovo – Fenka Máša přišla před dvěma lety do novosibirské nemocnice se svým pánem, kterého museli hospitalizovat. Fenka tak chodila na stejné místo, kde naposledy viděla páníčka, a na noc se vracela do nedaleké vesnice hlídat dům.

Po roční léčbě majitel nakonec zemřel, fenka se ale stále k nemocnici vracela a tamní personál se nesnažil psa ani vyhánět.

Fenka Máša ve vestibulu novosibirské nemocnice.
Fenka Máša ve vestibulu novosibirské nemocnice. | Foto: Vesti Novosibirsk – The Siberian Times

"Rodina ji chtěla v poslední době vzít domů, ale Máša vždy utekla a vrátila se do nemocnice. V pátek večer si ji odvezli a v sobotu ve tři hodiny ráno byla zase zpátky," řekla The Siberian Times pracovnice tamní nemocnice Alla Vorontsova.

Zaměstnanci nemocnice přesto doufají, že jednou Máša najde rodinu, u které se bude mít dobře, a na svého zesnulého pána zapomene. Denně totiž vídají při své práci smutek z odchodu blízkých, který je podle nich u psů stejně dobře rozeznatelný jako u lidí.

O věrnosti psů se točí filmy

Tento fakt podle serveru Daily Mail dokazují i známé příběhy věrných domácích mazlíčků, kteří údajně ronili na pohřbech svých pánů slzy. V roce 1858 zemřel ve Skotsku jistý muž, který byl pochován na hřbitově v Greyfiars Kirk bez náhrobku. Jeho pes Bobby to místo našel a po celých 14 let lehával na hrobě svého pána.

Tímto příběhem se inspirovali spisovatelé i samotný Walt Disney, který o Bobbym natočil v roce 1961 film. Podobně dojemný příběh mají také v Japonsku. Pes jménem Hachiko čekal každý den na nádraží na svého pána, kterého dříve chodíval vyprovázet i vítat, když přijížděl z práce. Jednou ale zemřel a na nádraží se už nevrátil. Hachiko na něj čekal na stejném místě celých deset let až do své smrti v roce 1935.

V Japonsku je tento příběh tak známý, že si věrný pes vysloužil i bronzovou sochu a hollywoodská produkce o něm natočila film z roku 2010 s Richardem Geerem v hlavní roli.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Texas schválil, aby lidé nosili zbraně na veřejnosti i bez zvláštního povolení

Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na veřejnosti bez zvláštního povolení nebo školení. Příslušný zákon ve středu podepsal guvernér Greg Abbott, informoval list The Texas Tribune. Opatření prosadili místní republikáni k nelibosti demokratů, podle nichž úřady uvolňují pravidla pro nošení zbraní i přesto, že státem v posledních letech otřáslo několik krvavých střeleckých incidentů.

Nový zákon umožňuje obyvatelům Texasu volně nosit ruční zbraně, a to skrytě i otevřeně, pokud jim předtím nezakázaly státní či federální úřady zbraň vlastnit. Texasané dosud ve většině případů museli mít k nošení ruční zbraně na veřejnosti zvláštní povolení. K jeho získání bylo potřeba poskytnout úřadům otisk prstu, projít několikahodinovým školením, složit písemný test a zkoušku na střelnici. Nošení pušek na veřejnosti bylo možné již dříve bez povolení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy