Prince Harryho napálili ruští komici. Myslel si, že telefonuje s Gretou Thunbergovou

Magazín Magazín
12. 3. 2020 9:03
Dvojice ruských youtuberů si smlsla na dalším představiteli britské politiky. Po Borisi Johnsonovi přišla řada na prince Harryho. Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznetsov ve svých videích telefonují známým osobnostem a vydávají se za někoho jiného, díky čemuž z lidí na druhém konci linky často dostanou zajímavá vyjádření.
Vévoda ze Sussexu si s ruskými youtubery povídal o svém rozhodnutí vzdát se královských výsad a povinností i o boji proti klimatickým změnám.
Vévoda ze Sussexu si s ruskými youtubery povídal o svém rozhodnutí vzdát se královských výsad a povinností i o boji proti klimatickým změnám. | Foto: Reuters

Ruští komici tvrdí, že se jim vévodu ze Sussexu podařilo napálit tím, že jeden z nich předstíral, že je švédská aktivistka Greta Thunbergová, a druhý zase hrál jejího otce. Informoval o tom zpravodajský web britské BBC, pro který jeden z vtipálků uvedl, že přepis telefonního hovoru, jejž přinesl bulvární deník The Sun, odpovídá skutečnosti.

Telefonáty měly proběhnout na Nový rok a 22. ledna. V prvním z nich má Harry komentovat své letošní rozhodnutí vzdát se královských povinností a výsad. "Někdy se stává, že správné rozhodnutí nebývá snadné. Jsem si však jistý, že jsem udělal rozhodnutí, které je dobré pro mou rodinu, pro to, abych ochránil svého syna," citovala BBC přepis hovoru.

Harry podle něj dodal, že věří, že je na světě mnoho lidí, kteří se s jeho volbou ztotožní a budou ji respektovat. V dalším výňatku má pak Harry kritizovat postoj americké vlády k ochraně klimatu a říkat: "Myslím, že Donald Trump má na rukou krev kvůli tomu, jak pořád podporuje uhelný průmysl."

Stoljarov a Kuznetsov podle svých slov o hovoru s princem dlouho snili, a když Harry se svou ženou Meghan ohlásili, že se z královské rodiny stáhnou, brali to youtubeři jako příležitost k dalšímu telefonátu. "Harry s námi mluvil asi hodinu. Evidentně se potřeboval vypovídat a shodit ze svých ramen to obrovské břímě," popsal Stoljarov.

Ruská státní televize pak z telefonátu zveřejnila úryvek, ve kterém si komici z vévody regulérně utahují. Ten, který se vydává za Gretu, tvrdí, že ve svém rodokmenu našel královské kořeny, a navrhuje sňatek s princem Georgem, synem Harryho bratra Williama. Následuje poznámka o tom, že by manželství Gretě pomohlo dostat téma klimatických změn k více lidem, což prince Harryho rozchechtá.

"Naším záměrem nebylo Harryho zesměšnit. Jenom rádi při telefonátech využíváme vtipné vložky, díky kterým je pak video větší legrace než nějaká vážná konverzace," vysvětlil Stoljarov. Jak se jemu a jeho parťákovi podařilo sehnat princovo telefonní číslo, ovšem neodhalil.

V minulosti už se dvojici podařilo napálit například zpěváka Eltona Johna, kandidáta na amerického prezidenta Bernieho Sanderse nebo herce Joaquina Phoenixe, který loni zazářil ve filmu Joker. Kdo se stane obětí příště, zatím není známé, ale youtubeři prozradili, že si v roli Grety Thunbergové v uplynulých týdnech povídali ještě s další postavou britské politiky.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Moderní pětiboj by mohl na OH v Paříži trvat jen 90 minut

Na olympijských hrách v Paříži v roce 2024 by mohla soutěž v moderním pětiboji trvat pouhých 90 minut. Výkonná rada mezinárodní unie UIPM schválila návrh nového formátu tradičního olympijského sportu, jenž by měl být dynamičtější a atraktivnější pro fanoušky i televizní přenosy. V současnosti trvá závod prakticky celý den a bojuje o udržení v programu her.

Nový formát počítá s vylučovacím systémem, který pomůže výrazně zkrátit dobu soutěže. Dvacet minut je vyhrazeno na parkur, 15 minut na šerm, 10 minut na plavání a 15 na závěrečnou kombinaci přespolního běhu se střelbou. Mezi disciplínami mají být desetiminutové přestávky.

Moderní pětibojaři nový systém předloží Mezinárodnímu olympijskému výboru. Jeho výkonná rada bude 7. prosince rozhodovat o soutěžním programu OH 2024, v němž se chce moderní pětiboj udržet. UIPM také chce vedle závodů mužů a žen zařadit do programu třetí medailovou disciplínu, smíšenou štafetu.

Moderní pětiboj je jediným sportem, jenž byl vytvořen přímo pro olympijské hry. Jeho velkým propagátorem byl zakladatel moderního olympijského hnutí Pierre de Coubertin a poprvé se v něm bojovalo o cenné kovy v roce 1912 ve Stockholmu.

"Moderní pětiboj byl původně pětidenní soutěží. V Atlantě 1996 byl zhuštěn do jednoho dne a v Londýně 2012 jsme zkombinovali laserovou střelbu s během, abychom připravili ještě dramatičtější vyvrcholení. V Tokiu v roce 2021 budeme mít všech pět disciplín na jednom stadionu a nyní po dvou letech detailního zkoumání a diskuzí představujeme něco mimořádného: moderní pětiboj trvající 90 minut," uvedl prezident UIPM Klaus Schormann.

Testovací soutěže v novém formátu se konaly v září v Budapešti a Káhiře a podle federace měly u sportovců pozitivní ohlas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy