Prince Harryho napálili ruští komici. Myslel si, že telefonuje s Gretou Thunbergovou

Magazín Magazín
12. 3. 2020 9:03
Dvojice ruských youtuberů si smlsla na dalším představiteli britské politiky. Po Borisi Johnsonovi přišla řada na prince Harryho. Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznetsov ve svých videích telefonují známým osobnostem a vydávají se za někoho jiného, díky čemuž z lidí na druhém konci linky často dostanou zajímavá vyjádření.
Vévoda ze Sussexu si s ruskými youtubery povídal o svém rozhodnutí vzdát se královských výsad a povinností i o boji proti klimatickým změnám.
Vévoda ze Sussexu si s ruskými youtubery povídal o svém rozhodnutí vzdát se královských výsad a povinností i o boji proti klimatickým změnám. | Foto: Reuters

Ruští komici tvrdí, že se jim vévodu ze Sussexu podařilo napálit tím, že jeden z nich předstíral, že je švédská aktivistka Greta Thunbergová, a druhý zase hrál jejího otce. Informoval o tom zpravodajský web britské BBC, pro který jeden z vtipálků uvedl, že přepis telefonního hovoru, jejž přinesl bulvární deník The Sun, odpovídá skutečnosti.

Telefonáty měly proběhnout na Nový rok a 22. ledna. V prvním z nich má Harry komentovat své letošní rozhodnutí vzdát se královských povinností a výsad. "Někdy se stává, že správné rozhodnutí nebývá snadné. Jsem si však jistý, že jsem udělal rozhodnutí, které je dobré pro mou rodinu, pro to, abych ochránil svého syna," citovala BBC přepis hovoru.

Harry podle něj dodal, že věří, že je na světě mnoho lidí, kteří se s jeho volbou ztotožní a budou ji respektovat. V dalším výňatku má pak Harry kritizovat postoj americké vlády k ochraně klimatu a říkat: "Myslím, že Donald Trump má na rukou krev kvůli tomu, jak pořád podporuje uhelný průmysl."

Stoljarov a Kuznetsov podle svých slov o hovoru s princem dlouho snili, a když Harry se svou ženou Meghan ohlásili, že se z královské rodiny stáhnou, brali to youtubeři jako příležitost k dalšímu telefonátu. "Harry s námi mluvil asi hodinu. Evidentně se potřeboval vypovídat a shodit ze svých ramen to obrovské břímě," popsal Stoljarov.

Ruská státní televize pak z telefonátu zveřejnila úryvek, ve kterém si komici z vévody regulérně utahují. Ten, který se vydává za Gretu, tvrdí, že ve svém rodokmenu našel královské kořeny, a navrhuje sňatek s princem Georgem, synem Harryho bratra Williama. Následuje poznámka o tom, že by manželství Gretě pomohlo dostat téma klimatických změn k více lidem, což prince Harryho rozchechtá.

"Naším záměrem nebylo Harryho zesměšnit. Jenom rádi při telefonátech využíváme vtipné vložky, díky kterým je pak video větší legrace než nějaká vážná konverzace," vysvětlil Stoljarov. Jak se jemu a jeho parťákovi podařilo sehnat princovo telefonní číslo, ovšem neodhalil.

V minulosti už se dvojici podařilo napálit například zpěváka Eltona Johna, kandidáta na amerického prezidenta Bernieho Sanderse nebo herce Joaquina Phoenixe, který loni zazářil ve filmu Joker. Kdo se stane obětí příště, zatím není známé, ale youtubeři prozradili, že si v roli Grety Thunbergové v uplynulých týdnech povídali ještě s další postavou britské politiky.

 

Právě se děje

Další zprávy