Příběhy věcí: Luxusní kousky z vyhozených krámů

Příběhy věcí: Luxusní kousky z vyhozených krámů
Takto vypadal starý kufr před recyklací. Čalounění sedáku i opěradla je vyrobené ze staré dětské matrace a je potažené kvalitní šedou čalounickou látkou.
Vnitřní část kufru pod sedákem je možné využít i jako úložný prostor.
2. místo: Z vany skříň. Materiál: stará smaltovaná vana, staré dřevěné dveře s původním kováním, dřevo.
Dveře jsou oříznuté podle tvaru vany, aby hezky zapadly, a je v nich vyříznutý malý kruhový otvor, takže skříňka svým zjevem připomíná staré almárky na potraviny, tzv. vařenky...
Foto: Fler.cz / X.style
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
2. 7. 2013 13:00

Kdo jsou novodobí Přemkové Podlahové a co vyrábějí? Zatímco kutilové z éry socialismu šili ubrusy ze sáčků od mléka, nebo sestrojovali životu nebezpečnou sekačku, ti novodobí jsou často vzletní designéři. Jejich recyklované výrobky nejsou jen účelné, ale i krásné a vkusné. Dříve lidé pracně stloukali to, co ve špatně zásobovaných obchodech nesehnali, dnes už to dělají spíše pro radost. Projděte si galerii deseti finalistů v soutěži portálu Fler.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy