Příběhy věcí: Luxusní kousky z vyhozených krámů

Příběhy věcí: Luxusní kousky z vyhozených krámů
Takto vypadal starý kufr před recyklací. Čalounění sedáku i opěradla je vyrobené ze staré dětské matrace a je potažené kvalitní šedou čalounickou látkou.
Vnitřní část kufru pod sedákem je možné využít i jako úložný prostor.
2. místo: Z vany skříň. Materiál: stará smaltovaná vana, staré dřevěné dveře s původním kováním, dřevo.
Dveře jsou oříznuté podle tvaru vany, aby hezky zapadly, a je v nich vyříznutý malý kruhový otvor, takže skříňka svým zjevem připomíná staré almárky na potraviny, tzv. vařenky...
Foto: Fler.cz / X.style
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
2. 7. 2013 13:00

Kdo jsou novodobí Přemkové Podlahové a co vyrábějí? Zatímco kutilové z éry socialismu šili ubrusy ze sáčků od mléka, nebo sestrojovali životu nebezpečnou sekačku, ti novodobí jsou často vzletní designéři. Jejich recyklované výrobky nejsou jen účelné, ale i krásné a vkusné. Dříve lidé pracně stloukali to, co ve špatně zásobovaných obchodech nesehnali, dnes už to dělají spíše pro radost. Projděte si galerii deseti finalistů v soutěži portálu Fler.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Premier League vyšetřuje Manchester City kvůli porušení finančních pravidel

Vedení fotbalové Premier League zahájilo vyšetřování Manchesteru City kvůli podezření z porušení finančních pravidel mezi lety 2009 až 2018. Úřadující angličtí šampioni jsou obvinění, že během uvedených let neposkytli kompletní údaje z účetnictví a nesplnili podmínky finanční fair play. S odkazem na vyjádření Premier League to uvedly agentury Reuters a AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dodavatel innogy zlevní plyn pod cenový strop. Sleva začne platit zpětně od začátku února

Energetická společnost innogy, která je s více než 1,1 milionu klientů největším dodavatelem plynu v ČR, zlevní 320 000 svých stávajících zákazníků dodávky plynu pod vládní cenový strop. Sleva, která bude platit zpětně od začátku února, zajistí podle ní úsporu zhruba 240 Kč za megawatthodinu (MWh). Zákazníci, kteří plynem vytápí rodinný dům tak v průměru ušetří asi 3000 korun za rok. U klientů, kteří plyn používají na vaření, bude sleva 34 procent. Dnes o tom informovalo innogy. Ceny energií pod vládní strop v posledních dnech snižují i další velcí dodavatelé.

Většina dodavatelů energií od začátku roku nabízí novým zákazníkům tarify s cenami vycházející z vládního cenového maxima. To činí pro letošní rok 6000 korun za jednu MWh elektřiny včetně DPH a 3000 korun za jednu MWh plynu. K tomu je potřeba připočítat distribuční poplatky. Takzvané stropy platí pro domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Sleva pro zákazníky innogy, kteří mají základní tarif Standard na dobu neurčitou, dosáhne 18 procent z dosavadních ceníkových cen pro zákazníky, kteří plynem topí. Nové ceny pod stanoveným stropem budou mít také zákazníci, kterým aktuálně končí jejich fixované smlouvy. Firma uvedla, že tak reaguje na současný cenový vývoj na velkoobchodních trzích, kde plyn za poslední měsíce několikanásobně zlevnil. Ke snížení cen přispěly také výrazné úspory energií a teplé počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy