Před 50 lety se začal razit první tunel pražského metra. Stavěli ho i političtí vězni

Foto: DPP
pej ČTK pej, ČTK
21. 1. 2019 16:19
O podzemní dráze se v Praze se uvažovalo už koncem 19. století. První práce ale započaly o téměř 100 let později, tehdy měla pod pražskými ulicemi jezdit podzemní tramvaj. Krátce po zahájení stavby padlo rozhodnutí, že v Praze bude jezdit metro, a první tunel pražského metra začali stavbaři razit v lednu před 50 lety. Prohlédněte si na archivních snímcích, jak vypadaly původní plány a jak probíhala výstavba.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Vojtěch Filip může po infarktu opustit nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu může opustit nemocnici. Lékaři Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) na pražském Karlově náměstí povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

Do nemocnice, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, byl Filip přijat ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

Další zprávy