Pražský týden módy mění kvůli koronaviru termín, odsouvá se až na květen

ČTK ČTK
5. 3. 2020 14:23
Pořadatelé pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se rozhodli kvůli nebezpečí šíření nákazy koronavirem přesunout jarní edici své akce na květen. Týden módy měl v metropoli začít 13. března a tradičně se očekávala účast stovek lidí na těch největších akcích i účast mnoha zahraničních hostů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Místo akce zůstane stejné, je jím areál bývalého kláštera sv. Gabriela na Smíchově. Důvody změny termínu jsou nejen zrušené lety z Itálie, ale také preventivní. Přesný nový termín pořadatelé oznámí v nadcházejících dnech.

Zda přijede avizovaný slavný návrhář obuvi Christian Louboutin uvést premiéru dokumentárního filmu o své tvorbě, zatím podle pořadatelů není zřejmé. Projekce měla být 19. března na závěr fashion weeku, dokument během jara odvysílá i Česká televize, která ho natočila ve spolupráci s německo-francouzskou televizí ARTE.

"Cítíme potřebu zachovat se v tuto chvíli zodpovědně a nechceme nikoho z našich hostů, spolupracovníků ani nikoho z celého produkčního týmu MBPFW uvést do situace zvýšeného zdravotního rizika," uvedl ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot. Doplnil, že pořadatelé počítají s účastí mnoha zahraničních hostů ze světových metropolí módy včetně Milána, kteří vzhledem k opatření Bezpečnostní rady státu nebudou moci v březnu přiletět.

"Naším cílem je zachovat kompletní původní program. Místo konání, tedy klášter sv. Gabriela, je potvrzeno a zůstává beze změn," doplnil.

Vstupenky zakoupené v předprodeji a pozvánky z březnové edice budou platit na nové květnové termíny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy