Pražský týden módy mění kvůli koronaviru termín, odsouvá se až na květen

ČTK ČTK
5. 3. 2020 14:23
Pořadatelé pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se rozhodli kvůli nebezpečí šíření nákazy koronavirem přesunout jarní edici své akce na květen. Týden módy měl v metropoli začít 13. března a tradičně se očekávala účast stovek lidí na těch největších akcích i účast mnoha zahraničních hostů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Místo akce zůstane stejné, je jím areál bývalého kláštera sv. Gabriela na Smíchově. Důvody změny termínu jsou nejen zrušené lety z Itálie, ale také preventivní. Přesný nový termín pořadatelé oznámí v nadcházejících dnech.

Zda přijede avizovaný slavný návrhář obuvi Christian Louboutin uvést premiéru dokumentárního filmu o své tvorbě, zatím podle pořadatelů není zřejmé. Projekce měla být 19. března na závěr fashion weeku, dokument během jara odvysílá i Česká televize, která ho natočila ve spolupráci s německo-francouzskou televizí ARTE.

"Cítíme potřebu zachovat se v tuto chvíli zodpovědně a nechceme nikoho z našich hostů, spolupracovníků ani nikoho z celého produkčního týmu MBPFW uvést do situace zvýšeného zdravotního rizika," uvedl ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot. Doplnil, že pořadatelé počítají s účastí mnoha zahraničních hostů ze světových metropolí módy včetně Milána, kteří vzhledem k opatření Bezpečnostní rady státu nebudou moci v březnu přiletět.

"Naším cílem je zachovat kompletní původní program. Místo konání, tedy klášter sv. Gabriela, je potvrzeno a zůstává beze změn," doplnil.

Vstupenky zakoupené v předprodeji a pozvánky z březnové edice budou platit na nové květnové termíny.

 

Právě se děje

Další zprávy