Pražský TEDx již posedmé představí myšlenky hodné sdílení. Zabývat se bude tématem Naše a cizí

Magazín Magazín
17. 10. 2016 14:00
TEDxPrague představí zajímavé světové i domácí řečníky, kteří se ve svých přednáškách zaměří na hlavní téma konference – co je naše a co cizí. “Naše a cizí obepíná širokou škálu témat – od aktuální migrace přes národní identitu a vztah k našemu okolí až po imunitu, nanotechnologie nebo samořídící auta,” uvedl hlavní pořadatel konference Matěj Novák. Na konferenci se představí například spisovatelka a překladatelka Iva Pekárková, nizozemský byznysmen a ekonom Dirk-Jan de Bruijn, britský profesor Guy Standing nebo technologická revolucionářka a zakladatelka firmy SatoshiLabs Alena Vránová. Konference proběhne 30. října v prostorách haly Forum Karlín.
Foto: TEDxPrague

Již posedmé se v Praze uskuteční konference TEDxPrague, která představuje prostřednictvím zajímavých řečníků myšlenky hodné sdílení. Po loňském ročníku, který se zabýval tématem cesty za naplněním vlastního snu, se letos organizátoři rozhodli řešit otázku toho, co je naše a co cizí.

“Naše a cizí obepíná širokou škálu témat – od aktuální migrace přes národní identitu a vztah k našemu okolí až po imunitu, nanotechnologie nebo samořídící auta,” uvedl hlavní pořadatel konference Matěj Novák.

Na konferenci se představí například spisovatelka a překladatelka Iva Pekárková, nizozemský byznysmen a ekonom Dirk-Jan de Bruijn, britský profesor Guy Standing nebo technologická revolucionářka a zakladatelka firmy SatoshiLabs Alena Vránová.

Pražský TEDx se každoročně snaží představit i okrajová témata a často neznámé české řečníky. Proto se u mikrofonu objeví třeba Jana Frantíková vychovávající 12 dětí nebo Jan Tyl, který popíše svůj život s bipolární poruchou.

Nezávislé setkání TEDx vychází z principu světoznámé konference TED, jejímž cílem je sdílet myšlenky hodné šíření. Ta začala v roce 1984 jako čtyřdenní akce v Kalifornii a od té doby se na ni každoročně sjíždějí tisíce lidí.

Řečníci se při svých vystoupeních snaží na časově omezeném prostoru představit zajímavé myšlenky. V průběhu let své vize představil zakladatel Microsoftu Bill Gates, bývalý viceprezident USA Al Gore nebo zpěvák skupiny U2 Bono Vox.

 

Právě se děje

Další zprávy