Praha patří mezi nejkrásnější města světa, říká francouzský herec Pierre Richard

ČTK ČTK
20. 9. 2018 16:10
Podpořit nadaci pomáhající seniorům přijel do Prahy na svou několikátou návštěvu francouzský herec a vinař Pierre Richard (84). Na tiskové konferenci řekl, že za svou dobrou kondici vděčí vínu a také umění neustále se něčemu divit. Slíbil také, že po své účasti na charitativním večeru při své příští návštěvě přijde podpořit a potěšit české seniory v jejich domovech.
Francouzský herec Pierre Richard přijel podpořit nadaci Taťány Gregor Brzobohaté.
Francouzský herec Pierre Richard přijel podpořit nadaci Taťány Gregor Brzobohaté. | Foto: ČTK

"Když se dívám na dno své skleničky, vím, že je třeba ji znovu naplnit," odpověděl na dotaz, co vidí na dně své sklenky, neboť tam se prý ukrývá pravda. "Když pijeme víno a nepijeme ho mnoho, vidíme radost z toho, že žijeme. I tento pocit mě velmi naplňuje," řekl.

Vyznal se také ze svého obdivu k Praze, která podle něj patří mezi tři nebo čtyři nejkrásnější města. "Navíc je živá, je plno hezkých měst, která jsou ale chladná. Tady je všude plno hudby," řekl.

Pierre Richard navštívil Českou republiku už v roce 2014, kdy se stejně jako letos zúčastnil benefiční galavečeře nadace Krása pomoci, kterou před deseti lety založila Taťána Gregor Brzobohatá. Stejně jako tehdy i letos se Richard představí jako hudebník a stand-up komik. Za doprovodu syna zahraje několik jazzových písní.

"Je to podruhé, co se účastním tohoto dobrodružství s Taťánou. Je to pro mě velmi vzrušující a zajímavé, vidět tak krásnou ženu, která se stará o seniory. Není to případ všech mladých lidí, žijeme ve společnosti, která je stále více egoistická, je to neobyčejná práce, kterou dělá," řekl.

Dodal, že stále vzpomíná na úsměv jeho babičky, když mu otevírala dveře při návštěvách. "Říkal jsem si, že jsem velmi rád, že ji navštěvuji, trochu si vyčítám, že jsem to nedělal častěji. Rád bych udělal něco více a příště bych rád navštívil i několik starých lidí v Praze nebo někde jinde u vás," slíbil. "A doufám, že se o mě Táňa také postará," dodal žertem k práci nadace.

"Pierre Richard je důkazem toho, že když má člověk podporu rodiny, svých blízkých, může se v jakémkoliv věku věnovat čemukoliv," uvedla Gregor Brzobohatá, která během charitativního večera předá Richardovi cenu za jeho pomoc nadaci. Ta se soustřeďuje na pomoc seniorům, v poslední době především na to, aby mohli i ti, kdo již nejsou zcela soběstační, žít ve svém domově.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy