Praha patří mezi nejkrásnější města světa, říká francouzský herec Pierre Richard

ČTK ČTK
20. 9. 2018 16:10
Podpořit nadaci pomáhající seniorům přijel do Prahy na svou několikátou návštěvu francouzský herec a vinař Pierre Richard (84). Na tiskové konferenci řekl, že za svou dobrou kondici vděčí vínu a také umění neustále se něčemu divit. Slíbil také, že po své účasti na charitativním večeru při své příští návštěvě přijde podpořit a potěšit české seniory v jejich domovech.
Francouzský herec Pierre Richard přijel podpořit nadaci Taťány Gregor Brzobohaté.
Francouzský herec Pierre Richard přijel podpořit nadaci Taťány Gregor Brzobohaté. | Foto: ČTK

"Když se dívám na dno své skleničky, vím, že je třeba ji znovu naplnit," odpověděl na dotaz, co vidí na dně své sklenky, neboť tam se prý ukrývá pravda. "Když pijeme víno a nepijeme ho mnoho, vidíme radost z toho, že žijeme. I tento pocit mě velmi naplňuje," řekl.

Vyznal se také ze svého obdivu k Praze, která podle něj patří mezi tři nebo čtyři nejkrásnější města. "Navíc je živá, je plno hezkých měst, která jsou ale chladná. Tady je všude plno hudby," řekl.

Pierre Richard navštívil Českou republiku už v roce 2014, kdy se stejně jako letos zúčastnil benefiční galavečeře nadace Krása pomoci, kterou před deseti lety založila Taťána Gregor Brzobohatá. Stejně jako tehdy i letos se Richard představí jako hudebník a stand-up komik. Za doprovodu syna zahraje několik jazzových písní.

"Je to podruhé, co se účastním tohoto dobrodružství s Taťánou. Je to pro mě velmi vzrušující a zajímavé, vidět tak krásnou ženu, která se stará o seniory. Není to případ všech mladých lidí, žijeme ve společnosti, která je stále více egoistická, je to neobyčejná práce, kterou dělá," řekl.

Dodal, že stále vzpomíná na úsměv jeho babičky, když mu otevírala dveře při návštěvách. "Říkal jsem si, že jsem velmi rád, že ji navštěvuji, trochu si vyčítám, že jsem to nedělal častěji. Rád bych udělal něco více a příště bych rád navštívil i několik starých lidí v Praze nebo někde jinde u vás," slíbil. "A doufám, že se o mě Táňa také postará," dodal žertem k práci nadace.

"Pierre Richard je důkazem toho, že když má člověk podporu rodiny, svých blízkých, může se v jakémkoliv věku věnovat čemukoliv," uvedla Gregor Brzobohatá, která během charitativního večera předá Richardovi cenu za jeho pomoc nadaci. Ta se soustřeďuje na pomoc seniorům, v poslední době především na to, aby mohli i ti, kdo již nejsou zcela soběstační, žít ve svém domově.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Litva oznámila, že dva ruské občany vězněné za špionáž vyměnila s Ruskem za dva Litevce a jednoho Nora odsouzené také za vyzvědačství.

Litva oznámila, že dva ruské občany vězněné za špionáž vyměnila s Ruskem za dva Litevce a jednoho Nora odsouzené také za vyzvědačství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy