reklama
 
 

Pokřivený kult krásy. Proč ženy nenávidí své tělo?

19. 5. 2014 10:00
Trojnásobná matka bojuje za změnu ideálu krásy. "Milujte své tělo, neexistuje nic lepšího," tvrdí. O pokřiveném kultu krásy plánuje natočit i dokument.

Adelaide – Profil Taryn Brumfitt se stal před rokem, kdy zveřejnila netradiční fotografii na sociálních sítích, doslova hitem. Obrázek s komentářem "dokonalé tělo velikost S není vše" vidělo přes tři milióny uživatelů Facebooku a více než 20 tisíc lidí ji sdílelo na svém profilu.

Fotografka a také maminka tří dětí se přiznala se, že byly doby, kdy své tělo nenáviděla. Trvalo několik let, než ho začala mít ráda. "Stálo to hodně úsilí, ale musím říct, že neexistuje nic lepšího než milovat své tělo z celého srdce," napsala tehdy na svém blogu pro The Huffington Post.

Trojnásobná matka se snaží upozornit na problém, že dokonalá postava není všechno. Každá žena by totiž měla milovat své tělo se všemi jeho nedostatky.

Hnutí těla

"Snažíme se změnit ideál krásy. Naším cílem je povzbudit ženy na celém světě, aby více milovaly své tělo a upřednostňovaly zdraví před krásou," píše na webových stránkách hnutí Body Image Movement, kde mimo jiné nabádá k boji proti nerealistickým a graficky upraveným fotografiím v módních magazínech.

Zároveň plánuje natočit dokument Obejmi své tělo. Za tímto účelem odstartovala 10. května kampaň na Kickstarteru (platforma pro získávání finančních prostředků). K uskutečnění svého plánu potřebuje vybrat alespoň 200 tisíc australských dolarů. Do dnešního dne se jí podařilo získat přes 142 tisíc.

"Velký dík za to, že mohu být součástí tohoto projektu. Pokud se naše cesty zkříží ve skutečném životě, dostane se vám ode mě ještě velkého objetí," napsal jeden ze sponzorů.

autor: pej | 19. 5. 2014 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama