Chlapec uvázl na ledové kře, pohotové reakce rybáře si všimla média po celém světě

Ukrajinskému rybáři Richardu Gordovi se povedl nevídaný čin, kterým zachránil malému chlapci život. Dítě uvázlo na ledové kře uprostřed řeky v Kyjevě a nemohlo se dostat zpátky na břeh. Rybář neváhal, vypůjčil si od kolemjdoucích prut vybavený závažím a dítě postupně přitáhl. Celý incident zachytil na videu.
Rybář zachránil život malému chlapci, který uvázl na ledové kře uprostřed řeky. | Video: Reuters

Ledová kra unesla malé dítě několik desítek metrů od břehu. Díky pohotovému rybáři ale vyvázlo z celého incidentu bez zranění.

V Kyjevě se nyní teploty pohybují kolem bodu mrazu. Pád do ledové řeky by mohl být pro dítě smrtelný.

Podívejte se na video z unikátní záchranné akce, která se díky natočení na mobilní telefon dostala daleko za hranice Ukrajiny a všimla si jí média po celém světě. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

před 1 hodinou

Policie v Ohiu postřelila mladou černošku, ta zemřela

Policie ve městě Columbus v americkém státě Ohio v úterý postřelila mladou černošku, dívka na následky zranění zemřela. Strážníci podle úřadů i rodiny zemřelé na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení o násilném incidentu. Informovala o tom agentura Reuters.

Střelba se odehrála krátce předtím, než soudce v Minneapolisu oznámil, že porota shledala bývalého policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu Chuavin loni v květnu při zatýkání klečel na krku.

Policie v Ohiu zveřejnila záběry z kamer na uniformách policistů několik hodin po úterní střelbě. Policejní ředitel Michael Woods uvedl, že strážníci na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení, že se v jihovýchodní části města schyluje k útoku nožem. Podle videozáznamu policie dorazila k domu, před nímž stála skupina lidí. Mladá žena, která měla patrně v ruce nůž, se rozeběhla k další ženě. Policisté pak začali na útočnici střílet a ta se skácela k zemi. Nedaleko jejího těla podle videozáznamu patrně ležel kuchyňský nůž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy