Jedovatá a škodolibá show? Hit Netflixu s amatérskými pekaři klame tělem

Šárka Gmiterková Blahoslav Baťa Šárka Gmiterková, Blahoslav Baťa
22. 10. 2022 7:00
Nadšení pekaři s příšernými výsledky se snaží získat desetitisícovou výhru v cukrářské televizní show Nailed it!, jejíž sedmou řadu lze nově vidět na Netflixu. „Jde o jednu z nejmilejších, nejzábavnějších a nejsladších kulinářských soutěží,“ tvrdí filmová kritička Šárka Gmiterková.
Podívejte se ne recenzi další řady úspěšné cukrářské show Nailed it! | Video: Šárka Gmiterková, Blahoslav Baťa

Pořad se inspiroval nejen nejrůznějšími pekařskými show, ale také jednoduchými internetovými memy, kdy uživatelé vyfotili předlohu, kterou chtěli napodobit, a pak výsledek svého snažení. Ten však původní záběr připomínal opravdu jen vzdáleně.

Na Netflixu je momentálně k vidění už sedmá řada Nailed it!, která má halloweenské téma. "Princip je stále stejný - tři amatérští cukráři mají vytvořit cosi, co se bude blížit sofistikovanému cukrářskému zadání; výsledky jsou často nevalné a nevzhledné," popisuje Gmiterková, podle které pořad za milou a zábavnou atmosféru vděčí i moderátorům komičce Nicole Byerové a cukráři Jacquesu Torresovi.

"Dvojice dovede sice soutěžící popíchnout, ale taky ujistit, že tou nejdůležitější věcí je schopnost si proces pečení užít a nad případný neúspěch se povznést. I když v aktuální sedmé řadě účinkující pro komický efekt až křečovitě přehrávají své cukrářské nedostatky," dodává Šárka Gmiterková.

 

Právě se děje

Další zprávy