Planetu zachrání greenageři, vědí Britové

bh
26. 2. 2008 9:05
Mladí Britové berou změny klimatu vážně
Třídění odpadu berou teenageři jako samozřejmost. Ilustrační foto
Třídění odpadu berou teenageři jako samozřejmost. Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Londýn - Kdo by měl stát v čele boje proti globálnímu oteplování a za zachování zelené planety? Podle britského průzkumu se vyplatí sázka na mladou generaci.

Plných 95 procent mladých do patnácti let má totiž obavy z globálního oteplování, více než polovina se o Zemi dokonce "velmi obává".

85 procent nezletilých Britů se pak domnívá, že by lidé měli v boji za klima planety být mnohem aktivnější. Jak poznamenala televize Sky News, z teenagerů se stali "greenageři".

Vyplývá to z průzkumu, který si nechal v Británii zpracovat dětský televizní kanál Nickelodeon v rámci kampaně Nick´s Big Green Thing.

Ta se formou zábavných klipů snaží o ekologickou propagaci pro nejmenší. Díky televizi se tak třeba již předškolní děti dozvědí, že se má třídit odpad, svítit úspornými žárovkami a není nutné všude jezdit autem.

"Průzkum prokázal, že děti chtějí pomáhat při vytváření stabilního životního prostředí pro budoucí generace," komentoval nadšení teenagerů ekolog David de Rothschild, kterého Světové hospodářské fórum jmenovalo jedním z "mladých globálních lídrů".

Zapálenost mladých Britů pro ekologii je po dlouhé době jedna z mála příznivých zpráv o teenagerech na ostrově. Ti totiž obvykle plní stránky novin spíše kvůli násilí a alkoholickým excesům.

Čtěte více: Britský lék na kriminalitu a násilí: dražší alkohol

 

Právě se děje

před 43 minutami

Festival Pražské jaro se kvůli opatřením proti šíření koronaviru letos uskuteční on-line. Organizátoři připravují desítku živě přenášených koncertů

Zdroj: ČTK
Další zprávy