Perfektní shoda. Zvířecí útulek hledá pro opuštěné kočky a psy páníčky na Tinderu

Magazín Magazín
13. 8. 2021 11:03
Německý útulek pro zvířata zkouší nový přístup k hledání domovů pro opuštěná zvířata. Vytvořil jim profily na seznamovací aplikaci Tinder a doufá, že se osamělí lidé hledající lásku spokojí se společností kočky nebo psa.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Mnichovský spolek na ochranu zvířat si nechal od reklamní agentury nafotit profesionální fotografie 15 zvířat včetně černobílého kocoura jménem "kapitán Kirk" a umístil je na Tinder.

Jillian Mossová z útulku pro zvířata uvedla, že několik lidí si na Tinderu přejelo doprava (gesto pro vyjádření náklonnosti, pozn. red.) a domluvilo si se zvířetem první "rande", píše agentura Reuters

V lockdownu si mnoho lidí pořídilo domácí mazlíčky, přičemž odborníci na ochranu zvířat varovali, že s odeznívající pandemií může růst počet opuštěných koček a psů.

"Doufáme, že tato zvířata skutečně najdou nového, dlouhodobého partnera, a ne jen někoho na pár týdnů," řekl Benjamin Beilke, koordinátor komunikaci Tinderu. "Osamělé duše nejsou jen mezi lidmi, ale i mezi zvířaty," dodal.

Mohlo by vás zajímat: Letní sestřih v psím salonu

Letní sestřih v psím salonu. Zatoulaného psa rasy shih-tzu v něm ostříhali k nepoznání. | Video: TikTok / KC Pet Project
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy