Zvířata do nebe nepřijdou. Papežův slib byl výmysl médií

jaz
17. 12. 2014 10:00
Papež se sice v minulosti zastal nevěřících i homosexuálů, zvířatům ale nebe neslíbil. Za vše mohla nepřesná informace médií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Vatikán Papež František měl na generální audienci koncem listopadu utěšovat malé dítě, kterému zemřel domácí mazlíček. Podle médií mu řekl, že "nebe je otevřené pro všechny tvory". Podle Vatikánu šlo o mylnou informaci, kterou způsobila překladatelská chyba.

Veškerá prohlášení představitele křesťanské církve se neberou na lehkou váhu, protože zasahují do životů mnoha lidí. Ujištění, že i zvířata mohou dojít věčného života, tak vyvolalo diskusi v médiích i na sociálních sítích. Podle prohlášení Vatikánu zprávu ale spletla právě světová média.

"Nebe je otevřená brána pro všechna boží stvoření." Tuto větu prohlásil před mnoha lety tehdejší papež Pavel VI., kterého si zřejmě v překladu z italštiny novináři popletli se současným argentinským papežem Františkem.

Zástupce mluvčího Vatikánu Ciro Benedettini také prohlásil, že si nepamatuje, že by o něčem takovém papež František vůbec hovořil. Známá periodika, jako je New York Times nebo stanice CNN tak už vydala opravný článek a za svou chybu se omluvila.

Přesto se ale fáma dotkla tématu, o kterém lidé chtěli slyšet a zvláště pak ochránci zvířat. Jak informovala agentura Reuters, mnozí brali falešné prohlášení jako potvrzení toho, že zvířata mají duši a jako s oduševnělými stvořeními by se s nimi mělo také jednat.

Papež o tomto tématu nemluvil a k celé kauze se nevyjádřil. Jeho názor na osud domácích mazlíčků je tak nejasný.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Německo chce posílit hlídky na hranicích s Polskem, míří do něj stále více migrantů

Německý ministr vnitra Horst Seehofer chce, aby v německo-polském pohraničí v zesílené míře působily společné hlídky. Do Německa totiž přes Polsko přichází stále více migrantů z Běloruska a v Německu se kvůli tomu ozvaly i výzvy k zavedení hraničních kontrol.

Seehofer podle agentury DPA v dopisu svému polskému protějšku Mariuszovi Kamińskému navrhuje, aby hlídky působily zejména na území Polska. Jeho cílem je vyhnout se zavedení hraničních kontrol, ale migranty zastavit ještě na polském území.

Od léta se z Běloruska přes polské území k německé východní hranici dostalo asi 5000 lidí z Iráku, Sýrie a dalších krizových oblastí. Podle Evropské unie jde o prvek hybridní války, kterou proti ní vede autoritářský prezident Alexandr Lukašenko v odvetě za unijní sankce.

DPA uvádí, že se tak rodí nový možný konflikt mezi Berlínem a Varšavou: podle pravidel platných v Evropské unii by migranty mělo zaregistrovat Polsko a umožnit jim požádat o azyl, což se ovšem velmi často neděje. Místo toho pokračují tito lidé, často s pomocí pašeráků, v cestě do Německa. Kvůli tomu šéf německých policejních odborů Heiko Teggatz v deníku Bild varoval před hrozící migrační krizí na hranici mezi Německem a Polskem. Podle jeho názoru situaci může vyřešit jedině dočasné zavedení hraničních kontrol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy