Zvířata do nebe nepřijdou. Papežův slib byl výmysl médií

jaz
17. 12. 2014 10:00
Papež se sice v minulosti zastal nevěřících i homosexuálů, zvířatům ale nebe neslíbil. Za vše mohla nepřesná informace médií.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Vatikán Papež František měl na generální audienci koncem listopadu utěšovat malé dítě, kterému zemřel domácí mazlíček. Podle médií mu řekl, že "nebe je otevřené pro všechny tvory". Podle Vatikánu šlo o mylnou informaci, kterou způsobila překladatelská chyba.

Veškerá prohlášení představitele křesťanské církve se neberou na lehkou váhu, protože zasahují do životů mnoha lidí. Ujištění, že i zvířata mohou dojít věčného života, tak vyvolalo diskusi v médiích i na sociálních sítích. Podle prohlášení Vatikánu zprávu ale spletla právě světová média.

"Nebe je otevřená brána pro všechna boží stvoření." Tuto větu prohlásil před mnoha lety tehdejší papež Pavel VI., kterého si zřejmě v překladu z italštiny novináři popletli se současným argentinským papežem Františkem.

Zástupce mluvčího Vatikánu Ciro Benedettini také prohlásil, že si nepamatuje, že by o něčem takovém papež František vůbec hovořil. Známá periodika, jako je New York Times nebo stanice CNN tak už vydala opravný článek a za svou chybu se omluvila.

Přesto se ale fáma dotkla tématu, o kterém lidé chtěli slyšet a zvláště pak ochránci zvířat. Jak informovala agentura Reuters, mnozí brali falešné prohlášení jako potvrzení toho, že zvířata mají duši a jako s oduševnělými stvořeními by se s nimi mělo také jednat.

Papež o tomto tématu nemluvil a k celé kauze se nevyjádřil. Jeho názor na osud domácích mazlíčků je tak nejasný.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy