Osmiletého Australana šikanují kvůli jménu Corona. Tom Hanks mu poslal dojemný dopis

Magazín Magazín
25. 4. 2020 8:03
Osmiletý Australan jménem Corona dostal osobní dopis od amerického herce Toma Hankse, který se nakazil onemocněním covid-19. Stalo se tak poté, co se mu chlapec svěřil s tím, že kvůli svému jménu v době šířící se pandemie čelí šikaně. Hanks dítěti navíc poslal i psací stroj značky Corona.
Herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Nyní jsou zpět ve Spojených státech, odkud herec napsal dopis Coronovi.
Herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Nyní jsou zpět ve Spojených státech, odkud herec napsal dopis Coronovi. | Foto: Reuters

Osmiletý Corona De Vries z přímořského města Gold Coast na jihovýchodě Austrálie napsal Tomu Hanksovi dopis 6. dubna. Dotazoval se v něm, jak se oscarovému herci a jeho ženě Ritě Wilsonové daří poté, co se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Informoval o tom britský list The Independent.

"Slyšel jsem ve zprávách, že jste s manželkou chytil koronavirus. Jste v pořádku?" ptal se malý Corona v dopise. Zároveň si posteskl, že se kvůli svému jménu, které onemocnění připomíná, v posledních týdnech potýkal s nejapnými posměšky. "Mám své jméno moc rád, ale spolužáci ve škole mi teď neřeknou jinak než koronavirus. Je mi z toho smutno a mám na ně vztek," přiznal chlapec.

Trvalo jen několik dnů, než Hanks odpověděl. "Tvůj dopis udělal mně i mé ženě velkou radost, i když už nejsme nemocní. Viděl jsem tě v televizi a děkuji ti, že jsi k nám tak přátelský. Kamarádi jsou tu od toho, aby si vzájemně spravili náladu, když jednomu z nich není dobře. Můžeš mě tedy brát jako svého kamaráda," reagoval herec, který už byl v té době zpátky ve Spojených státech, protože se z nákazy úspěšně vyléčil.

Aby Hanks Coronovi zvedl náladu, zaslal mu kromě vzkazu i svůj starý psací stroj, na kterém dopis napsal. Tento dárek nevybral jen tak. Značka stroje se totiž jmenuje stejně jako chlapec, tedy Corona, a tak může mít malý Australan pocit, že není sám. "Říkal jsem si, že by se ti ten psací stroj mohl líbit. Měl jsem ho s sebou v Austrálii a teď se tam vrací. Zeptej se někoho z dospělých, jak funguje, a pak mi odepiš," povzbudil Hanks Coronu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Vlna veder a sucha může zhoršit potravinovou krizi v KLDR

Severní Korea čelí v souvislosti s vlnou veder a sucha zemědělským škodám. Pravděpodobně to prohloubí potravinovou krizi v zemi, informovala s odvoláním na státní média agentura Kjódó.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v červnu přiznal, že země čelí nejhoršímu nedostatku potravin za více než deset let. K "napjaté situaci" přispívají kromě počasí i mezinárodní sankce a závislost Severní Koreje na Číně, se kterou kvůli šíření koronaviru uzavřela hranice ještě neprodyšněji než dříve.

Úhrn srážek činil v zemi od začátku roku do poloviny července 21,2 milimetru, což je přibližně čtvrtina průměru a druhá nejnižší hladina v záznamech meteorologických pozorování po roce 1981, uvedla oficiální Korejská centrální tisková agentura. Teploty dosahují v některých oblastech až 35 stupňů Celsia, v důsledku čehož vysychají tisíce hektarů rýžových a kukuřičných polí, které jsou v Severní Koreji jedním z hlavních zdrojů potravy.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Evropská unie dala Google dva měsíce na zlepšení vyhledávání hotelů a letů

Evropská unie dala americké internetové společnosti Google dva měsíce na to, aby zlepšila vyhledávání hotelů a letů, a také aby vysvětlila, jak výsledky hledání řadí. Jinak jí hrozí sankce. Oznámila to Evropská komise (EK) a evropské úřady na ochranu spotřebitele. Praktiky nejpopulárnějšího vyhledávače na světě, který firma provozuje, dlouho vyšetřují antimonopolní úřady po celém světě. Některé z nich už mu vyměřily vysoké pokuty.

"Spotřebitelé v EU nemohou být při plánování dovolených uváděni v omyl. Musíme jim umožnit, aby se mohli rozhodovat na základě transparentních a nezaujatých informací," řekl podle agentury Reuters evropský komisař pro spravedlnost Didier Reynders.

Google v reakci uvedl, že vítá dialog a ubezpečil, že s Evropskou komisí a spotřebitelskými úřady úzce spolupracuje. Ty si vyhradily, že pokud jeho návrhy na zlepšení nebudou dostatečné, budou se věcí dále zabývat a mohou přijít i se sankcemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy