Osmiletého Australana šikanují kvůli jménu Corona. Tom Hanks mu poslal dojemný dopis

Magazín Magazín
25. 4. 2020 8:03
Osmiletý Australan jménem Corona dostal osobní dopis od amerického herce Toma Hankse, který se nakazil onemocněním covid-19. Stalo se tak poté, co se mu chlapec svěřil s tím, že kvůli svému jménu v době šířící se pandemie čelí šikaně. Hanks dítěti navíc poslal i psací stroj značky Corona.
Herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Nyní jsou zpět ve Spojených státech, odkud herec napsal dopis Coronovi.
Herec Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Nyní jsou zpět ve Spojených státech, odkud herec napsal dopis Coronovi. | Foto: Reuters

Osmiletý Corona De Vries z přímořského města Gold Coast na jihovýchodě Austrálie napsal Tomu Hanksovi dopis 6. dubna. Dotazoval se v něm, jak se oscarovému herci a jeho ženě Ritě Wilsonové daří poté, co se v Austrálii nakazili koronavirem a následně tam strávili dva týdny v karanténě. Informoval o tom britský list The Independent.

"Slyšel jsem ve zprávách, že jste s manželkou chytil koronavirus. Jste v pořádku?" ptal se malý Corona v dopise. Zároveň si posteskl, že se kvůli svému jménu, které onemocnění připomíná, v posledních týdnech potýkal s nejapnými posměšky. "Mám své jméno moc rád, ale spolužáci ve škole mi teď neřeknou jinak než koronavirus. Je mi z toho smutno a mám na ně vztek," přiznal chlapec.

Trvalo jen několik dnů, než Hanks odpověděl. "Tvůj dopis udělal mně i mé ženě velkou radost, i když už nejsme nemocní. Viděl jsem tě v televizi a děkuji ti, že jsi k nám tak přátelský. Kamarádi jsou tu od toho, aby si vzájemně spravili náladu, když jednomu z nich není dobře. Můžeš mě tedy brát jako svého kamaráda," reagoval herec, který už byl v té době zpátky ve Spojených státech, protože se z nákazy úspěšně vyléčil.

Aby Hanks Coronovi zvedl náladu, zaslal mu kromě vzkazu i svůj starý psací stroj, na kterém dopis napsal. Tento dárek nevybral jen tak. Značka stroje se totiž jmenuje stejně jako chlapec, tedy Corona, a tak může mít malý Australan pocit, že není sám. "Říkal jsem si, že by se ti ten psací stroj mohl líbit. Měl jsem ho s sebou v Austrálii a teď se tam vrací. Zeptej se někoho z dospělých, jak funguje, a pak mi odepiš," povzbudil Hanks Coronu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy