Hlava na hlavě, fronty na medvědy i zmrzlinu. Zoo v Praze má rekordní návštěvnost

Hlava na hlavě, fronty na medvědy i zmrzlinu. Zoo v Praze má rekordní návštěvnost
Přestože finanční úlevu pro uprchlíky z Ukrajiny většina Čechů hodnotí jako vstřícný krok, najdou se i lidé, kteří pomoc kritizují. "Neumíte si představit, co máme za maily a telefonáty. Někdo chce vstup pro české děti za korunu, že nás to 'nebude nic stát', pak se ozve vdovec, že by to měl mít taky za korunu, a nějaké paní zas vadí, že prohlídky pro ukrajinské děti avizujeme na webu v ukrajinštině," napsal na Twitteru Miroslav Bobek.
Volněji bylo u akvárií...
Venku lákalo slunce návštěvníky ke zmrzlině a posezení v zahradní restauraci. I tam se ale stály fronty.
Těžcí savci pod hladinou vypadají velmi ladně, a přesto úsměvně. Při plavání působí jako obtloustlejší balerína. Ne vždy se je ale podaří zastihnout právě ve vodě, samice Maruška a samec Tchéco běžně prospí až 18 hodin denně.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková ČTK Magdaléna Medková, ČTK
29. 3. 2022 6:00
Pražská zoo o víkendu vstoupila do nové sezony s rekordní návštěvností, stály se fronty na vstup, zmrzlinu i pavilony. Po pandemických letech, kdy se chovatelé potýkali s omezeními, se od začátku roku přišlo do areálu podívat už přes 200 tisíc návštěvníků. Největší nápor byl v zoo o víkendu. Kromě českých rodin s dětmi zaplnili expozice také Ukrajinci.

Zoologická zahrada v Praze zahájila sezonu uplynulou sobotu. Slunečné počasí a vstup za symbolickou cenu pro Ukrajince nalákaly do areálu tisíce návštěvníků, už v poledne se číslo na počítadle přehouplo přes deset tisíc. Přestože finanční úlevu pro uprchlíky z Ukrajiny většina Čechů hodnotí jako vstřícný krok, najdou se i lidé, kteří pomoc kritizují.

"Neumíte si představit, co máme za maily a telefonáty. Někdo chce vstup pro české děti za korunu, že nás to 'nebude nic stát', pak se ozve vdovec, že by to měl mít taky za korunu, a nějaké paní zas vadí, že prohlídky pro ukrajinské děti avizujeme na webu v ukrajinštině," napsal na Twitteru ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Zoologická zahrada Ukrajině pomáhá i jiným způsobem. O víkendu areál navštívil ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis, který převzal šek zhruba na 250 tisíc korun na pomoc zoo ve městě Mykolajiv. Dalších tři a půl milionu korun Češi přispěli do veřejné sbírky na krmivo a veterinární potřeby, jež Praha posílá ukrajinským chovatelům zvířat.

I přes válečný konflikt na východě se nálada v Troji nesla v dobrém duchu. Do areálu zamířily celé rodiny včetně domácích mazlíčků. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kanoista Martin Fuksa postoupil na SP v Poznani do finále i na kilometru

Kanoista Martin Fuksa může na Světovém poháru v Poznani zaútočit stejně jako před týdnem v Račicích na zlatý double. Po pětistovce si dnes v Polsku zajistil v semifinále postup do nedělního finále i na olympijském kilometru. Přímo z rozjížděk šla do finále na 1000 m i deblkanoe Antonín Hrabal, Jiří Zalubil.

Program druhého dne komplikovalo stejně jako ve čtvrtek počasí. Kvůli větru, velkým vlnám a dešti se musela řada semifinálových rozjížděk odkládat a problémy se podle předpovědi čekají i v sobotu, kdy se takřka závodit nebude. Všechna finále A jsou přeložena na neděli, na jiné než medailové závody už pak zřejmě nedojde.

Jen s účastí v béčku se měl na rozdíl od pětistovky v Poznani spokojit Fuksův mladší bratr Petr, kterému v semifinále na kilometru postup mezi nejlepší o místo utekl. Ve finále B se měl na olympijské pětistovce představit i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf a Eliška Betlachová, Adéla Házová. Až céčko zbylo na další posádku Jakub Zavřel, Martin Sobíšek. Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou v semifinále skončily.

Až v neděli čekají semifinálové jízdy na dvoustovce kanoistky Denisu Řáhovou a Martinu Malíkovou i kajakářku Anežku Paloudovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy