Tajná podmořská města: Tohle objevil Charles Darwin

londýnská výstava
Naložené sépie a mořský had v Přírodopisném muzeu v Londýně.
Nová expozice v londýnském muzeu s názvem Korálové útesy: Tajná podmořská města.
Vstupní hala slavného muzea v Londýně.
Jeden z exemplářů výstavy korálů.
Foto: Reuters
jaz
30. 3. 2015 10:00
Britské muzeum hostí unikátní výstavu mořských ekosystémů, které jsou dnes ničeny změnami klimatu, nadměrným rybolovem a znečištěním.

Londýn – Přírodopisné muzeum v Londýně otevřelo v pátek 27. března novou výstavu s názvem Korálové útesy: Tajná podmořská města. Návštěvníkům nabídne bezprostřední kontakt s obyvateli podmořského světa, a to zvláště s korály.

Části útesů umístěné v 3,5 tisících litrů vody zahrnují téměř dva tucty živých druhů korálů, které vytvářejí společně se stovkami ryb unikátní ekosystém.

Záměrem autorů výstavy je ukázat návštěvníkům, jak moc jsou korálové útesy důležité pro lidstvo. "Korálové útesy se nacházejí v mělkých tropických vodách a jsou domovem téměř čtvrtiny všech živočišných druhů v moři. Přestože tvoří asi jen 0,1 procenta zemského povrchu, závisí na nich živobytí více než 500 milionů lidí," uvedli organizátoři výstavy.

Muzeum také představí sbírku zachovalých vzorků odebraných samotným Charlesem Darwinem během jeho expedic v letech 1831 až 1836. Návštěvníci mohou londýnskou výstavu navštívit do poloviny září letošního roku. 

 

Právě se děje

Další zprávy