Vánoční tramvaje i popeláři vyjeli do ulic. Ostravu brázdí Barborka, Praha má kukačku

Vánoční tramvaje i popeláři vyjeli do ulic. Ostravu brázdí Barborka, Praha má kukačku
Do stejných barev je oblečená i legendární "mazačka", kterou dopravní podnik vlastní od roku 1965.
Karlovarští se během zimy vozí vánočním motorovým vláčkem...
Dopravní podnik na výzdobu obětoval přes 20 tisíc světýlek. Jsou i na lanovce nebo v horní stanici Petřín.
Od historické tramvaje Ringhoffer po Škodu 15T. Pražská vánoční flotila vyjela do ulic první adventní víkend a bude v provozu do 6. ledna. Stejný termín si pro vyzdobené vozy stanovily dopravní podniky po celém Česku. Sváteční tramvaje, autobusy nebo trolejbusy jezdí nejméně v deseti dalších městech.
Foto: Aktuálně.cz/ Pražské služby
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
5. 12. 2022 6:00
Česká města se i letos rozhodla vyzdobit vozy hromadné dopravy vánočními světélky a dekoracemi. Tramvaje, autobusy nebo trolejbusy vyjely do ulic první adventní neděli a na většině míst budou v provozu až do 6. ledna. V hlavním městě je ve svátečním i lanovka na Petřín nebo popelářský vůz.

Karlovy Vary mají motorový vláček a Ostrava se pyšní dvěma tramvajemi - historickou Barborkou z roku 1922 a "Štádlerkou". "Vánoční tramvaj bude vypravována na různé linky, aby se pravidelně objevovala v jednotlivých městských obvodech a potěšila co nejvíce Ostravanů," říká mluvčí dopravního podniku města Tereza Šnoblová.

Podobně je tomu i v menších městech. Podívejte se, jaké barvy a dekorace mají vozy v Brně, Plzni, Pardubicích nebo Mladé Boleslavi.

 

Právě se děje

Další zprávy