Ostrava bude světová, koncertní halu navrhl Američan. Jeho stavby patří ke špičce

Koncertní halu v Ostravě postaví Steven Holl. Podívejte se na jeho nejpovedenější stavby.
Steven Holl (71) založil své stejnojmenné architektonické studio před více než 40 lety v New Yorku. Inspiraci čerpá v organických tvarech, světle a trajektorii člověka ve volném prostoru.
Jeho práce vždy začíná na papíře. Své nápady si zaznamenává do malého zápisníku, tužkou a vodovkami. Ve své sbírce má už přes 30 tisíc náčrtů.
Hollovo studio začínalo navrhovat hlavně pro velká americká města, jako je Seattle, Manchester či New York. Na snímku jsou studentské koleje na Massachusettském technologickém institutu z roku 2002.
Při návrhu konstrukce se Holl inspiroval houbou, která do sebe nasává světlo skrz nepravidelné otvory.
Foto: Steven Holl Architects + Architecture Acts
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
8. 7. 2019 16:21
Novou koncertní halu v Ostravě postaví americký architekt Steven Holl (71), který patří mezi světovou špičku. Svým přístupem k architektuře připomíná Jana Kaplického, filozofií zase výtvarníka Zdeňka Sýkoru. Američan čerpá inspiraci z geometrických tvarů přírody, fyziky, světla a trajektorie lidského pohybu. Podívejte se na jeho nejpovedenější stavby.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy