FOTO Maluje obrazce na pláže: Vyznání lásky i UFO ornamenty

Umění v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Foto: Facebook Andrese Amadora
jaz
3. 2. 2014 18:00
Andres Amador se pravidelně vydává se svými zahradními hráběmi na ty nejkrásnější pláže Ameriky a vytváří neuvěřitelné malby přímo do pobřežního písku.

San Francisco - Během studia umění na Havaji v roce 2004 napadlo Andrese Amadora ze San Franciska vytvořit podobné obrazce, jako jsou záhadné kruhy v obilí, které lidi děsí i fascinují již řadu let.

Místo pole si ale vybral své oblíbené slunné pláže a pustil se do práce. Nejprve si vždy vytvoří návrhy na papír nebo počítač a poté je používal během tvorby jako vodítko.

K samotné malbě nepoužívá nic jiného než obyčejné zahradní hrábě a vodu, kvůli barevnému kontrastu. A také trochu úplněk, při němž je nejmenší příliv a on má tak více času práci dokončit.

"Moje návrhy jsou inspirované vzory z přírody, jako jsou vlnky ve vodě, trhliny v blátě atd.," řekl Daily Mail Andres, který si pro složitější návrhy bere s sebou na pláž své přátele či fanoušky, kteří s dílem vždy pomohou.

Jak vzniká v písku mandala?
Jak vzniká v písku mandala? | Video: Andres Amador

Malby v písku získávají na velké oblibě, i když jsou díky přílivu k vidění jen na krátkou chvíli. Proto je také pečlivě zdokumentuje a pořízené fotografie dále prodává ve formě obrazů či pohlednic.

Andres už za ta léta také pomohl i pár žadatelům o ruku. Do svého díla totiž zakomponoval kouzelné sousloví "Vezmeš si mě?".

A pokud se mu náhodou dílo nevydaří nebo ho dříve smyje moře, nic si z toho nedělá. Každodenní pohyb a pobyt na sluníčku a čerstvém vzduchu mu to prý vždy vynahradí.

Podívejte se na jeho pomíjivá díla.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy