FOTO Maluje obrazce na pláže: Vyznání lásky i UFO ornamenty

Foto: Facebook Andrese Amadora
jaz
3. 2. 2014 18:00
Andres Amador se pravidelně vydává se svými zahradními hráběmi na ty nejkrásnější pláže Ameriky a vytváří neuvěřitelné malby přímo do pobřežního písku.

San Francisco - Během studia umění na Havaji v roce 2004 napadlo Andrese Amadora ze San Franciska vytvořit podobné obrazce, jako jsou záhadné kruhy v obilí, které lidi děsí i fascinují již řadu let.

Místo pole si ale vybral své oblíbené slunné pláže a pustil se do práce. Nejprve si vždy vytvoří návrhy na papír nebo počítač a poté je používal během tvorby jako vodítko.

K samotné malbě nepoužívá nic jiného než obyčejné zahradní hrábě a vodu, kvůli barevnému kontrastu. A také trochu úplněk, při němž je nejmenší příliv a on má tak více času práci dokončit.

"Moje návrhy jsou inspirované vzory z přírody, jako jsou vlnky ve vodě, trhliny v blátě atd.," řekl Daily Mail Andres, který si pro složitější návrhy bere s sebou na pláž své přátele či fanoušky, kteří s dílem vždy pomohou.

Jak vzniká v písku mandala?
Jak vzniká v písku mandala? | Video: Andres Amador

Malby v písku získávají na velké oblibě, i když jsou díky přílivu k vidění jen na krátkou chvíli. Proto je také pečlivě zdokumentuje a pořízené fotografie dále prodává ve formě obrazů či pohlednic.

Andres už za ta léta také pomohl i pár žadatelům o ruku. Do svého díla totiž zakomponoval kouzelné sousloví "Vezmeš si mě?".

A pokud se mu náhodou dílo nevydaří nebo ho dříve smyje moře, nic si z toho nedělá. Každodenní pohyb a pobyt na sluníčku a čerstvém vzduchu mu to prý vždy vynahradí.

Podívejte se na jeho pomíjivá díla.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 54 minutami

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy