FOTO Maluje obrazce na pláže: Vyznání lásky i UFO ornamenty

Umění v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Foto: Facebook Andrese Amadora
jaz
3. 2. 2014 18:00
Andres Amador se pravidelně vydává se svými zahradními hráběmi na ty nejkrásnější pláže Ameriky a vytváří neuvěřitelné malby přímo do pobřežního písku.

San Francisco - Během studia umění na Havaji v roce 2004 napadlo Andrese Amadora ze San Franciska vytvořit podobné obrazce, jako jsou záhadné kruhy v obilí, které lidi děsí i fascinují již řadu let.

Místo pole si ale vybral své oblíbené slunné pláže a pustil se do práce. Nejprve si vždy vytvoří návrhy na papír nebo počítač a poté je používal během tvorby jako vodítko.

K samotné malbě nepoužívá nic jiného než obyčejné zahradní hrábě a vodu, kvůli barevnému kontrastu. A také trochu úplněk, při němž je nejmenší příliv a on má tak více času práci dokončit.

"Moje návrhy jsou inspirované vzory z přírody, jako jsou vlnky ve vodě, trhliny v blátě atd.," řekl Daily Mail Andres, který si pro složitější návrhy bere s sebou na pláž své přátele či fanoušky, kteří s dílem vždy pomohou.

Jak vzniká v písku mandala?
Jak vzniká v písku mandala? | Video: Andres Amador

Malby v písku získávají na velké oblibě, i když jsou díky přílivu k vidění jen na krátkou chvíli. Proto je také pečlivě zdokumentuje a pořízené fotografie dále prodává ve formě obrazů či pohlednic.

Andres už za ta léta také pomohl i pár žadatelům o ruku. Do svého díla totiž zakomponoval kouzelné sousloví "Vezmeš si mě?".

A pokud se mu náhodou dílo nevydaří nebo ho dříve smyje moře, nic si z toho nedělá. Každodenní pohyb a pobyt na sluníčku a čerstvém vzduchu mu to prý vždy vynahradí.

Podívejte se na jeho pomíjivá díla.

 

Právě se děje

Další zprávy