FOTO Maluje obrazce na pláže: Vyznání lásky i UFO ornamenty

Umění v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Malby v písku
Foto: Facebook Andrese Amadora
jaz
3. 2. 2014 18:00
Andres Amador se pravidelně vydává se svými zahradními hráběmi na ty nejkrásnější pláže Ameriky a vytváří neuvěřitelné malby přímo do pobřežního písku.

San Francisco - Během studia umění na Havaji v roce 2004 napadlo Andrese Amadora ze San Franciska vytvořit podobné obrazce, jako jsou záhadné kruhy v obilí, které lidi děsí i fascinují již řadu let.

Místo pole si ale vybral své oblíbené slunné pláže a pustil se do práce. Nejprve si vždy vytvoří návrhy na papír nebo počítač a poté je používal během tvorby jako vodítko.

K samotné malbě nepoužívá nic jiného než obyčejné zahradní hrábě a vodu, kvůli barevnému kontrastu. A také trochu úplněk, při němž je nejmenší příliv a on má tak více času práci dokončit.

"Moje návrhy jsou inspirované vzory z přírody, jako jsou vlnky ve vodě, trhliny v blátě atd.," řekl Daily Mail Andres, který si pro složitější návrhy bere s sebou na pláž své přátele či fanoušky, kteří s dílem vždy pomohou.

Jak vzniká v písku mandala?
Jak vzniká v písku mandala? | Video: Andres Amador

Malby v písku získávají na velké oblibě, i když jsou díky přílivu k vidění jen na krátkou chvíli. Proto je také pečlivě zdokumentuje a pořízené fotografie dále prodává ve formě obrazů či pohlednic.

Andres už za ta léta také pomohl i pár žadatelům o ruku. Do svého díla totiž zakomponoval kouzelné sousloví "Vezmeš si mě?".

A pokud se mu náhodou dílo nevydaří nebo ho dříve smyje moře, nic si z toho nedělá. Každodenní pohyb a pobyt na sluníčku a čerstvém vzduchu mu to prý vždy vynahradí.

Podívejte se na jeho pomíjivá díla.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy