Král popu zemřel před pěti roky. Fanoušci vzpomínali tancem

Páté výročí smrti Michaela Jacksona
Za jeho smrt byl odsouzen v roce 2011 jeho osobní lékař Conrad Murray za neúmyslné zabití. Po dvou letech byl propuštěn na svobodu za dobré chování.
Jackson si fanoušky získal jak populární hudbou, kterou si sám skládal, tak životním příběhem. Proslavil ho také originální šatník, charakteristické taneční kroky a život na ranči v Neverlandu.
Stovky fanoušků se po pěti letech přišly podívat k mauzoleu Forest Lawn Memorial v Glendale, kde je pochovaný.
Nosili květiny i osobní vzkazy. Někteří dorazili až z Japonska. Jiní z Mexika, Itálie, Německa i Velké Británie.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
26. 6. 2014 16:45
V roce 2009 svět obletěla zpráva, že americký popový zpěvák Michael Jackson zemřel. I pět let po jeho smrti si ho fanoušci připomínají.

Glendale – Prostranství před mauzoleem Forest Lawn Memorial, kde je Michael Jackson pochován, zaplavují od středy 25. června květiny a vzkazy od fanoušků.

Pláčou, objímají se a zpívají známé hity zpěváka, který si za svou kariéru vysloužil přezdívku Král popu.

Jméno Michaela Jacksona prodává i po své smrti. Postupně se totiž nacházely nahrané a doposud nezveřejněné skladby, které byly posmrtně vydány v roce 2010 a 2014.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy