Ostrava buduje jednu z nejočekávanějších staveb světa. Bude mít varhany z bronzu

Ostrava buduje jednu z nejočekávanějších staveb světa. Bude mít varhany z bronzu
Dosud největší architektonickou soutěž město vyhlásilo v srpnu 2018. Loni oznámilo vítěze, kterým se stali autoři ze studií Steven Holl Architects z New Yorku a Architecture Acts z Prahy. (Na snímku je vizualizace nového koncertního sálu.)
Podle architektů bude budova šetrná k životnímu prostředí. Vytápěná by měla být tepelnými čerpadly, zvažuje se i využití důlních vod, prosklené části ze speciálního skla zamezí úniku tepla.
"V roce 2022 proběhne příprava podkladů pro soutěž na zhotovitele, samotná soutěž, podpis smlouvy a zahájení stavby jako takové. Stavba je v tuto chvíli odhadována na 32 měsíců," doplňuje náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.
První koncert v nové hale by návštěvníci mohli slyšet v roce 2024. Na snímku je budoucí vzhled komorního sálu.
Foto: Steven Holl Architects + Architecture Acts
Magazín ČTK Magazín, ČTK
3. 8. 2020 16:30
Město Ostrava již má k dispozici studii stavby nového koncertního sálu včetně rekonstrukce památkově chráněné budovy kulturního domu, jehož se stane součástí. Projekt za více než dvě miliardy korun zařadil prestižní magazín Architizer mezi deset nejočekávanějších staveb světa. Podívejte se, jak bude vypadat.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Státní Lesy ČR jsou v pololetí kvůli kůrovci ve ztrátě 480 milionů Kč

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) vykázal v prvním pololetí kvůli kůrovci a nízkým cenám dřeva ztrátu 480 milionů korun. Loni do konce června měl zisk 169 milionů korun. Kůrovcová kalamita na hospodaření státního podniku negativně dopadá třetím rokem v řadě. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi a jejich hlavní snahou je zvládnutí kalamity.

"Zásadní vliv na hospodářské výsledky mají přetrvávající nízké ceny dříví a prodej dříví nižší kvality z kůrovcových těžeb. Současně se zvýšil objem nákladů na pěstební činnost," uvedla mluvčí LČR Eva Jouklová k důvodům pololetní ztráty. Kůrovcová kalamita způsobuje přetlak dřeva na trhu a pokles cen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy