Odešla z firmy a na vesnici si pronajala pumpu. Lidé se sem chodí i vyplakat, říká

Odešla z firmy a na vesnici si pronajala pumpu. Lidé se sem chodí i vyplakat, říká
K retro pumpě z 80. let se Simona Černá, která v minulosti pracovala v pohostinství, hotelu, obchodu i marketingu, dostala náhodou. "Jednoho večera jsem tu zastavila, protože jsem si potřebovala vyřídit hovor, a všimla jsem si cedule 'k pronájmu'. Byť jsem s technikou nebo pohonnými hmotami do té doby neměla zkušenost, to místo a fakt, že je jen kilometr od domova, mi začaly ležet v hlavě," říká čtyřicátnice.
Černá si původně myslela, že až skončí ve firmě, která prodávala nábytek, bude se věnovat výrobě biokosmetiky. Ostatně, jak sama říká, byl to její největší koníček. Osud byl ale jiný, než čekala. "Den nato, co jsem zastavila u pumpy, jsem na krajských trzích potkala kořenáře. Přišel za mnou s tím, že na mně pozoruje, jak jsem myšlenkami celý den jinde. Řekla jsem mu, co mi cvrnklo do nosu, a on že mi na to vyloží karty. 'Takovou přízeň osudu jsem dlouho neviděl,' řekl a já za dva dny volala majiteli stanice se žádostí o pronájem," směje se provozovatelka retro pumpy.
Žena, která o sobě říká, že do čeho se dá, to nevzdává, brzy zjistila, že jen z prodeje benzinu nevyžije. A tak si za půjčené peníze pořídila stánek s občerstvením.
Stánek konečně zlákal nejen místní, ale i přespolní.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 30. 8. 2020 18:41
Každý den je tu rušno, říká Simona Černá, která si před dvěma lety pronajala čerpací stanici v obci na Rakovnicku. Místní ji od toho odrazovali. V Kounově, který se po mnichovské dohodě sám přihlásil k sudetské menšině, se prý žádný podnik nikdy nechytl. Rodačka z Karlových Varů to ale nevzdala, přikoupila stánek, postavila hřiště a vytvořila místo, kam se lidé rádi vrací.

Kounov se nachází na Rakovnicku, a přestože je jen necelých 60 kilometrů od Prahy, řadí se do seznamu bývalých sudetských obcí. Tehdejší obyvatelstvo se totiž k německé říši po Mnichovu samo přihlásilo. Chudou a zčásti vykořeněnou vesnici se teď snaží oživit Simona Černá, která si před dvěma lety pronajala čerpací stanici na konci obce. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy