Odešla z firmy a na vesnici si pronajala pumpu. Lidé se sem chodí i vyplakat, říká

Odešla z firmy a na vesnici si pronajala pumpu. Lidé se sem chodí i vyplakat, říká
K retro pumpě z 80. let se Simona Černá, která v minulosti pracovala v pohostinství, hotelu, obchodu i marketingu, dostala náhodou. "Jednoho večera jsem tu zastavila, protože jsem si potřebovala vyřídit hovor, a všimla jsem si cedule 'k pronájmu'. Byť jsem s technikou nebo pohonnými hmotami do té doby neměla zkušenost, to místo a fakt, že je jen kilometr od domova, mi začaly ležet v hlavě," říká čtyřicátnice.
Černá si původně myslela, že až skončí ve firmě, která prodávala nábytek, bude se věnovat výrobě biokosmetiky. Ostatně, jak sama říká, byl to její největší koníček. Osud byl ale jiný, než čekala. "Den nato, co jsem zastavila u pumpy, jsem na krajských trzích potkala kořenáře. Přišel za mnou s tím, že na mně pozoruje, jak jsem myšlenkami celý den jinde. Řekla jsem mu, co mi cvrnklo do nosu, a on že mi na to vyloží karty. 'Takovou přízeň osudu jsem dlouho neviděl,' řekl a já za dva dny volala majiteli stanice se žádostí o pronájem," směje se provozovatelka retro pumpy.
Žena, která o sobě říká, že do čeho se dá, to nevzdává, brzy zjistila, že jen z prodeje benzinu nevyžije. A tak si za půjčené peníze pořídila stánek s občerstvením.
Stánek konečně zlákal nejen místní, ale i přespolní.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
Aktualizováno 30. 8. 2020 18:41
Každý den je tu rušno, říká Simona Černá, která si před dvěma lety pronajala čerpací stanici v obci na Rakovnicku. Místní ji od toho odrazovali. V Kounově, který se po mnichovské dohodě sám přihlásil k sudetské menšině, se prý žádný podnik nikdy nechytl. Rodačka z Karlových Varů to ale nevzdala, přikoupila stánek, postavila hřiště a vytvořila místo, kam se lidé rádi vrací.

Kounov se nachází na Rakovnicku, a přestože je jen necelých 60 kilometrů od Prahy, řadí se do seznamu bývalých sudetských obcí. Tehdejší obyvatelstvo se totiž k německé říši po Mnichovu samo přihlásilo. Chudou a zčásti vykořeněnou vesnici se teď snaží oživit Simona Černá, která si před dvěma lety pronajala čerpací stanici na konci obce. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy