Obrazem: Olympic slavil, jeho Vlak, co nikde nestaví projel pražskou O2 arenou

Obrazem: Olympic slavil, jeho Vlak, co nikde nestaví projel pražskou O2 arenou
Kapela Olympic završila své roční turné velkým koncertem v pražské O2 areně. Atmosféru akce, která se odehrála 18. prosince, zachytil fotograf Radoslav Vnenčák.
Průvodčí ve "Vlaku, co nikde nestaví". Právě tato slova z jedné z písniček Olympicu byla v názvu turné, oslavujícího 60 let existence kapely.
Olympic slaví 60 let velkým koncertem v O2 areně.
Olympic slaví 60 let velkým koncertem v O2 areně.
Foto: Radoslav Vnenčák
ČTK, Radoslav Vnenčák, Foto
20. 12. 2023 14:30
Kapela Olympic završila své roční turné s názvem "Respect Tour Olympic 60 - Vlak, co nikde nestaví" velkým koncertem v pražské O2 areně. Atmosféru akce, která se odehrála 18. prosince, zachytil fotograf Radoslav Vnenčák.

Kapela si pozvala na pódium řadu hostů, velkou scénu v O2 areně doplnila také originální projekce. Vyvrcholilo tak turné k výročí Olympicu, které začalo loni 18. listopadu. Kapela v nostalgicky laděném programu mezi hosty uvedla například Michala Prokopa, Michala Pavlíčka, Milana Peroutku mladšího, Jiřího Valentu, Marka Ztraceného nebo Martu Jandovou.

Olympic během ročního turné odehrál mnoho koncertů po celé České a Slovenské republice. Členové kapely od začátku turné dávali najevo, že nechtějí jen vzpomínat na minulost. Vedle starších hitů jako Osmý den, Dynamit, Želva nebo Jasná zpráva je součástí programu například píseň Pálím tvář z jejich zatím posledního alba Kaťata z roku 2020.

Olympic byl založen roku 1962 pod názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) a později přejmenován podle klubu v pražské Spálené ulici. Jeho současnou sestavu tvoří Petr Janda, který je ve skupině založené Miloslavem Růžkem od roku 1963, a baskytarista Milan Broum, jenž přišel v roce 1975. V roce 2013 bubeník Martin Vajgl nahradil zemřelého Peroutku. Klávesista Pavel Březina přibyl předloni na jaře.

 

Právě se děje

Další zprávy