Kytky s povolením zabíjet. V Olomouci vystavují masožravé rostliny z celého světa

Kytky s povolením zabíjet. V Olomouci vystavují masožravé rostliny z celého světa
Než si člověk pořádně prohlédne všechny vystavené rostliny, může prohlídka výstavy trvat klidně i déle než hodinu.
... pokud se nechá zlákat třeba hmyz, skončí v pasti, odkud už není úniku.
Ředitelka výstavy Markéta Aubrechtová se stará o vodní masožravé rostliny.
Výstava nese název Živé pasti a potrvá do neděle 12. června. Otevřena je denně od 9 do 18 hodin.
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 6. 2022 6:00
Lákavě barevné masožravé liány, populární mucholapky podivné i vzácné vodní masožravé rostliny jsou nyní k vidění na výstavě Živé pasti ve sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Pojďte se s námi ve fotogalerii podívat do nebezpečně krásného světa rostlin, které mají "povolení zabíjet".

"Při přípravě výstavy Živé pasti 2022 navázalo Výstaviště Flora Olomouc ještě těsnější spolupráci se zkušenou pěstitelkou masožravých rostlin Markétou Aubrechtovou, celá expozice tak dostala nový výraz a impulz. Návštěvníky letošního ročníku proto čeká jiný zážitek než v předcházejících letech," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

V expozici lidé najdou mimo jiné vzrostlé, až dvacetileté exempláře rodu špirlic  s výškou přesahující jeden metr nebo kolekci masožravých rosnatek, v níž jsou k vidění jak ty nejmenší - trpasličí rosnatky, tak i jedna z největších rosnatek na světě, rosnatka královská.

"Pro letošní ročník výstavy Živé pasti se podařilo získat také velmi cennou vodní masožravou rostlinu aldrovandku měchýřkatou. K vidění
jsou i vzácné pralesní rosnatky z Austrálie, masožravé liány láčkovky s velkými pastmi a další raritní rostliny. Je to skutečně velká a zajímavá podívaná," uvedl Pavel Souček, vedoucí oddělení sbírkových skleníků na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstava bude otevřena do neděle 12. června denně od 9 do 18 hodin. Více informací najdete na stránkách Flory Olomouc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy