Kritiky Dědictví 2 jsou přísné. Film je dobrý, tvrdí Bolek

ČTK, red
6. 2. 2014 12:27
Film režiséra Roberta Sedláčka a herce Bolka Polívky s názvem Dědictví aneb Kurva se neříká vstoupil do českých kin 6. února. Jak se povedla premiéra a jaké jsou ohlasy?
Bolek Polívka
Bolek Polívka | Foto: Space Films

Praha - Pokračování osudů hrdiny komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag stálo 28 milionů. Režie se ujal Robert Sedláček, který natočil film podle Polívkova scénáře.

"Druhé Dědictví má, myslím, ostřejší hrany než předchozí. Přičítám to nejen jeho režii, ačkoliv má určitě vliv, ale samotné době, kdy se dvojka odehrává. Působí tvrději. I lidi jsou krutější," připustil v rozhovoru Bolek Polívka. Film totiž začíná velmi netradičně, pohřbem Bohušovy ženy Vlastičky, kterou v prvním díle hrála Dagmar Veškrnová-Havlová.

Trailer k filmu
Trailer k filmu | Video:

"Říkala mi, že by v pokračování ani nehrála, protože je už někde jinde. To se mě jako ješity dotklo, a tak jsem ji smrtí vyloučil ze hry. Najednou se mi ale otevřel nádherný prostor," uvedl Polívka.

Recenze Dědictví 2 nešetří

Film, ve kterém si vedle Polívky a Havlové zahráli také Arnošt Goldflam, Anna Polívková, Ivana Chýlková, Karel Heřmánek, Jitka Čvančarová a Jiří Pecha, ale sklízí velmi rozporuplné recenze, ostatně jako první díl z roku 1992.

"Je zkrátka méně vtipné a místo stavem společnosti se ve scénáři Bolek Polívka zabývá samolibě sám sebou a svým životním pádem. Nebuďme ale přísní: tohle Bohušovo zmrtvýchvstání má za účel pomoci Mistrovi vymazat část dluhů. A pokud se to podaří, tak svůj účel splnilo," shrnuje své postřehy na Dědictví Jan Gregor, recenzent Aktuálně.cz.

"Co říct o tomto pokračování, které vzniklo po více než dvaceti letech a bez účasti ústřední tvůrkyně Věry Chytilové? Nebudete mi to možná věřit, ale moc se toho o něm říct nedá, neboť je strašlivě... ... ... NANICOVATÉ!" píše na svém blogu František Fuka.

"Dědictví aneb Kurvaseneříká je totálně zbytečné pokračování, které sice z hlediska kvality není takový průšvih, jak mnozí očekávali, nicméně jde stále o velmi podprůměrnou záležitost," tvrdí Vratislav Šálek z Filmserveru.cz.

"... samá voda, samá vata, samý sponzorský výrobek. Vypravěčská hlušina je až vtipuvzdorná, takže se uchyluje k legráckám s viagrou," glosuje Mirka Spáčilová z iDnes.cz.

"Pokračování mělo být také komedií, ale obsahuje jen minimum humoru, z něhož je navíc polovina založena na otřepaných fórech," nešetří film Aleš Mečíř z deníku Metro.

"Na pořádný fór se čeká jako na smilování boží. Jediné štěstí je, že Bolek Polívka přece sem tam pronese nějakou přisprostlou hlášku," tvrdí Stanislav Dvořák z Novinek.cz.

Bude to drsné, tvrdí Bolek

Bolek Polívka přiznal, že očekává negativní ohlas zejména od novinářů. "Vždycky recenzím přikládám váhu, i když se třeba tvářím opačně," tvrdí a hned dodává: "Odhaduju, že kritiky budou přísné a drsné. A samozřejmě doufám, že budou lidé považovat nové Dědictví za dobrý film. Já si to o něm myslím."

Dědictví aneb Kurvahošigutntag vidělo přes 800 tisíc diváků, další statisíce k nim přibyly při televizních reprízách.

Slavnostní premiéru druhého dílu, která proběhla v pražské Lucerně, si kromě tvůrců nenechali ujít například Jitka Čvančarová, Anna Polívková či Chantal Poullain.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy