FOTO Zrezivělá a opuštěná. Češi objevili kouzlo starých aut

zde
5. 3. 2014 22:00
Z nepojízdných starých aut postávajících na vrakovištích a parkovištích se stává nejen umění, ale i svébytný druh turistiky.
Foto: Facebook.com/OdlozenaAuta

Praha - Češi začali cestovat nejenom za opuštěnými budovami, našli si zálibu i ve starých a nepojízdných vozech. Ty postávají osamoceně na vrakovištích, parkovištích, pod stromy na zapomenutých loukách i v soukromých zahradách a dvorech.

Vraky pokud možno umělecky nafotí a na internetu a sociálních sítích si potom vzájemně ukazují, jaké poklady se podařilo objevit právě jim. Jednou z komunit, které takové fotky shromažďují, je například facebooková stránka nazvaná Odložená auta. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Někdy jsou mezi úlovky těchto zvláštních sběračů "jen" staré škodovky nebo fordky, jindy pozůstatky legendárních VW autobusů, citroeny nebo jaguáry - i když za nimi je třeba spíš vyjet za hranice.

Například fotograf Vladimír Cettl vyrazil fotografovat zrezivělé veterány až do Švédska, které je svými lesními vrakovišti pověstné. Kromě toho už uspořádal i několik výstav fotek vraků nalezených v České i Slovenské republice.

 

Právě se děje

Další zprávy