FOTO Zrezivělá a opuštěná. Češi objevili kouzlo starých aut

zde
5. 3. 2014 22:00
Z nepojízdných starých aut postávajících na vrakovištích a parkovištích se stává nejen umění, ale i svébytný druh turistiky.
Foto: Facebook.com/OdlozenaAuta

Praha - Češi začali cestovat nejenom za opuštěnými budovami, našli si zálibu i ve starých a nepojízdných vozech. Ty postávají osamoceně na vrakovištích, parkovištích, pod stromy na zapomenutých loukách i v soukromých zahradách a dvorech.

Vraky pokud možno umělecky nafotí a na internetu a sociálních sítích si potom vzájemně ukazují, jaké poklady se podařilo objevit právě jim. Jednou z komunit, které takové fotky shromažďují, je například facebooková stránka nazvaná Odložená auta. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Někdy jsou mezi úlovky těchto zvláštních sběračů "jen" staré škodovky nebo fordky, jindy pozůstatky legendárních VW autobusů, citroeny nebo jaguáry - i když za nimi je třeba spíš vyjet za hranice.

Například fotograf Vladimír Cettl vyrazil fotografovat zrezivělé veterány až do Švédska, které je svými lesními vrakovišti pověstné. Kromě toho už uspořádal i několik výstav fotek vraků nalezených v České i Slovenské republice.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy