FOTO Zrezivělá a opuštěná. Češi objevili kouzlo starých aut

zde
5. 3. 2014 22:00
Z nepojízdných starých aut postávajících na vrakovištích a parkovištích se stává nejen umění, ale i svébytný druh turistiky.
Foto: Facebook.com/OdlozenaAuta

Praha - Češi začali cestovat nejenom za opuštěnými budovami, našli si zálibu i ve starých a nepojízdných vozech. Ty postávají osamoceně na vrakovištích, parkovištích, pod stromy na zapomenutých loukách i v soukromých zahradách a dvorech.

Vraky pokud možno umělecky nafotí a na internetu a sociálních sítích si potom vzájemně ukazují, jaké poklady se podařilo objevit právě jim. Jednou z komunit, které takové fotky shromažďují, je například facebooková stránka nazvaná Odložená auta. Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Někdy jsou mezi úlovky těchto zvláštních sběračů "jen" staré škodovky nebo fordky, jindy pozůstatky legendárních VW autobusů, citroeny nebo jaguáry - i když za nimi je třeba spíš vyjet za hranice.

Například fotograf Vladimír Cettl vyrazil fotografovat zrezivělé veterány až do Švédska, které je svými lesními vrakovišti pověstné. Kromě toho už uspořádal i několik výstav fotek vraků nalezených v České i Slovenské republice.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy