Šikana i Malý princ. Umělkyně maluje svět na svá oční víčka

jaz
3. 8. 2015 8:00
Umělecká vizážistka tráví hodiny kreslením miniatur, které vyžadují pevnou ruku a trpělivost.

Praha – Izraelskou blogerku Tal Pelag znají fanoušci hlavně díky jejímu make-upu. Maluje roztomilé i vážné obrazy na oční víčka, která se stala jejím plátnem. Většinou je modelkou sama sobě.

S make-upem si hrála už jako malá, kdy se cvičila na své mladší sestře. Později vystudovala grafický design, a když si uvědomila, že ji navíc baví malovat miniatury, spojila tyhle dvě věci dohromady.

"Make-up je pro mě umění, místo plátna nebo papíru používám svůj obličej," řekla Pelag deníku Mirror

Na malém prostoru mezi okem a obočím vždy vypráví nějaký příběh. Nechává se inspirovat filmy, pohádkami, ale i slavnými malíři nebo společenskými tématy.

Roztomilé výtvory zvířátek tak střídá téma, jako je například šikana. Víčka maluje navíc často sama sobě.

Tráví tak až 2,5 hodiny s jedním okem zavřeným a zvětšovacím zrcátkem, kdy tenkými linkami a drobným štětcem kreslí motivy z knihy Malý princ nebo miniatury Dalího.

Její trpělivost a pevnou ruku oceňují také fanoušci. Na Facebooku už má 270 tisíc lidí, které neustále baví novým a novým make-upem.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy