Jak žili staří Egypťané? Na výstavu do Národního muzea se chodí se sluchátky

Národní muzeum v Praze otevírá mezinárodní multimediální výstavu k výročí sto let české egyptologie.
Nejen jednoho z nejznámějších egyptských faraonů Tutanchamona představuje nová výstava v Národním muzeu.
Státní instituce ji připravila ve spolupráci se soukromou italskou firmou, ročně stojící za více než padesátkou výstav. V Česku nicméně působí poprvé.
Račte vstoupit.
Výstava klade důraz na multimediální aspekt, čili na potemnělé prostory prosvětlené promítáním na velké plochy, doprovázené komentářem a rockovo-psychedelickou hudbou ve sluchátkách. Bez nich dovnitř nemůžete.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 8. 2019 15:08
Národní muzeum v Praze otevírá mezinárodní výstavu ke 100. výročí české egyptologie. Zaměřuje se na běžný život obyvatel starého Egypta a tradiční vzácné artefakty kombinuje s velkoformátovým multimediálním promítáním. Výsledek víc než dvou let příprav českých a italských odborníků lze zhlédnout a poslouchat do konce ledna příštího roku v hlavní budově Národního muzea.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 3 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy