Jak žili staří Egypťané? Na výstavu do Národního muzea se chodí se sluchátky

Národní muzeum v Praze otevírá mezinárodní multimediální výstavu k výročí sto let české egyptologie.
Nejen jednoho z nejznámějších egyptských faraonů Tutanchamona představuje nová výstava v Národním muzeu.
Státní instituce ji připravila ve spolupráci se soukromou italskou firmou, ročně stojící za více než padesátkou výstav. V Česku nicméně působí poprvé.
Račte vstoupit.
Výstava klade důraz na multimediální aspekt, čili na potemnělé prostory prosvětlené promítáním na velké plochy, doprovázené komentářem a rockovo-psychedelickou hudbou ve sluchátkách. Bez nich dovnitř nemůžete.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 8. 2019 15:08
Národní muzeum v Praze otevírá mezinárodní výstavu ke 100. výročí české egyptologie. Zaměřuje se na běžný život obyvatel starého Egypta a tradiční vzácné artefakty kombinuje s velkoformátovým multimediálním promítáním. Výsledek víc než dvou let příprav českých a italských odborníků lze zhlédnout a poslouchat do konce ledna příštího roku v hlavní budově Národního muzea.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy