FOTO Tak bojuje studenty sestrojený robot s ohněm

FOTO Tak bojuje studenty sestrojený robot s ohněm
Matěj Tobiáš, Martin Jaroš, kouč týmu Mgr. Pavel Kycl a robot Firefighter MK III na prestižní celosvětové soutěži v Novém Mexiku.
Kvůli lepším výsledkům v mezinárodním klání robotů přešli pardubičtí studenti od stavebnic k výrově robotů vlastní konstrukce.
Tak vypadá hřiště tradiční  a zřejmě i nejnáročnější disciplíny "Fire fighter challenge" ("Požární výzva").
Robot je předem velice pečlivě a detailně naprogramován. Aktuální podmínky ho však mohou rozhodit. Třeba když najednou začne silně svítit slunce a on se žene za jeho svitem v domnění, že jde o svíčku.
Foto: Archiv Matěje Tobiáše a Martina Jaroše
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 6. 2015 1:09
Tak vypadá celosvětová soutěž robotů "Fire fighting challenge" neboli "Požární výzva". Čeští studenti patří v této disciplíně k nejlepším na světě.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy