FOTO Na vzhledu nezáleží. Londýn hledá modely dle charakteru

jaz
24. 3. 2014 23:10
Britská modelingová agentura klade při výběru svých svěřenců důraz na originalitu a vnitřní krásu. Modelkou se tak může stát opravdu každý.
Foto: antiagency.co.uk

Londýn  Anti-Agency, jak se agentura založená stylistkou Lucy Green a módní guru Pandorou Lennard jmenuje, následuje další společnosti, které se dívají na lidskou krásu trochu jinak.

Nejde o přesné tělesné proporce ani obvyklý vzhled, ale naopak o charakter, který se odráží v osobitém stylu konkrétních lidí. Agentura taky nedbá na zkušenosti svých modelů, takže se na přehlídková mola mohou dostat i ti, kterým by se to za obvyklých okolností nepodařilo.

"Musíme dát lidem vědět, že když vyšleme naše dívky a chlapce na castingy, jsou to skuteční lidé, ne jen figuríny na oblečení. Mohou vypadat krásně a cool, ale rozhodně se nenechají ponižovat," uvedly majitelky agentury v rozhovoru pro The Daily Beast.

V současné době nabízejí kolem stovky jedinečných "antimodelů" a "antimodelek", kteří dříve ani netušili, že by se mohli promenádovat po přehlídkových molech. Najdeme tu například instruktorku jógy, zpěváka, hudební publicistku, ilustrátora, básnířku, studenty i samotné módní návrháře.

Londýnská agentura ale není první, která se snaží prosadit změny ve světě módního průmyslu. Jistá americká oděvní značka například udělala modelky z obyčejných žen s vysokoškolským titulem. Jiné společnosti zase prosazují pouze plnoštíhlé ženy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Růst minimální mzdy příští rok na 18 tisíc korun je mimo debatu, uvedla Schillerová k návrhu ČSSD

Návrh koaliční ČSSD na zvýšení minimální mzdy z nynějších 15 200 na 18 000 korun je mimo debatu. Na úterní snídani s podnikateli to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní by tako výrazný nárůst byl problémem především pro malé a střední podniky kvůli nárůstu zaručených mezd, které jsou na minimální mzdu navázány.

"Minimální mzda za naší vlády rostla. Ona sama o sobě není problém. Máme maximálně 150 000 lidí, kteří berou minimální mzdu. Pak ale máme osm stupňů zaručených mezd. Ty velké firmy si s tím poradí, ale pro ty malé a střední firmy to problém je. Růst o 18,4 procenta, jak navrhuje ČSSD, je mimo debatu," řekla ministryně. Otázkou podle ní je, zda premiér Andrej Babiš (ANO) nerozhodne přenechat debatu o růstu minimální mzdy až nové vládě. Babiš už v pondělí uvedl, že by to bylo nejlepší.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje, aby se nejnižší výdělek zvedl od ledna z nynějších 15 200 na 18 000 korun, tedy zhruba o 18 procent. V pondělí uvedla, že na 18 000 korunách trvá. Odbory to podporují. Zaměstnavatelé jsou proti. Navrhovali navýšení o 500 korun, tedy o inflaci. V pondělí na jednání tripartity částku posunuli na 550 korun. Poukazovali na to, že se zvláště malé a střední podniky dosud nevzpamatovaly z dopadů koronavirové epidemie. Schillerová zmínila už dřív možnost přidání o 1000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy