FOTO Na vzhledu nezáleží. Londýn hledá modely dle charakteru

jaz
24. 3. 2014 23:10
Britská modelingová agentura klade při výběru svých svěřenců důraz na originalitu a vnitřní krásu. Modelkou se tak může stát opravdu každý.
Foto: antiagency.co.uk

Londýn  Anti-Agency, jak se agentura založená stylistkou Lucy Green a módní guru Pandorou Lennard jmenuje, následuje další společnosti, které se dívají na lidskou krásu trochu jinak.

Nejde o přesné tělesné proporce ani obvyklý vzhled, ale naopak o charakter, který se odráží v osobitém stylu konkrétních lidí. Agentura taky nedbá na zkušenosti svých modelů, takže se na přehlídková mola mohou dostat i ti, kterým by se to za obvyklých okolností nepodařilo.

"Musíme dát lidem vědět, že když vyšleme naše dívky a chlapce na castingy, jsou to skuteční lidé, ne jen figuríny na oblečení. Mohou vypadat krásně a cool, ale rozhodně se nenechají ponižovat," uvedly majitelky agentury v rozhovoru pro The Daily Beast.

V současné době nabízejí kolem stovky jedinečných "antimodelů" a "antimodelek", kteří dříve ani netušili, že by se mohli promenádovat po přehlídkových molech. Najdeme tu například instruktorku jógy, zpěváka, hudební publicistku, ilustrátora, básnířku, studenty i samotné módní návrháře.

Londýnská agentura ale není první, která se snaží prosadit změny ve světě módního průmyslu. Jistá americká oděvní značka například udělala modelky z obyčejných žen s vysokoškolským titulem. Jiné společnosti zase prosazují pouze plnoštíhlé ženy.

 

Právě se děje

Další zprávy