FOTO Na vzhledu nezáleží. Londýn hledá modely dle charakteru

jaz
24. 3. 2014 23:10
Britská modelingová agentura klade při výběru svých svěřenců důraz na originalitu a vnitřní krásu. Modelkou se tak může stát opravdu každý.
Foto: antiagency.co.uk

Londýn  Anti-Agency, jak se agentura založená stylistkou Lucy Green a módní guru Pandorou Lennard jmenuje, následuje další společnosti, které se dívají na lidskou krásu trochu jinak.

Nejde o přesné tělesné proporce ani obvyklý vzhled, ale naopak o charakter, který se odráží v osobitém stylu konkrétních lidí. Agentura taky nedbá na zkušenosti svých modelů, takže se na přehlídková mola mohou dostat i ti, kterým by se to za obvyklých okolností nepodařilo.

"Musíme dát lidem vědět, že když vyšleme naše dívky a chlapce na castingy, jsou to skuteční lidé, ne jen figuríny na oblečení. Mohou vypadat krásně a cool, ale rozhodně se nenechají ponižovat," uvedly majitelky agentury v rozhovoru pro The Daily Beast.

V současné době nabízejí kolem stovky jedinečných "antimodelů" a "antimodelek", kteří dříve ani netušili, že by se mohli promenádovat po přehlídkových molech. Najdeme tu například instruktorku jógy, zpěváka, hudební publicistku, ilustrátora, básnířku, studenty i samotné módní návrháře.

Londýnská agentura ale není první, která se snaží prosadit změny ve světě módního průmyslu. Jistá americká oděvní značka například udělala modelky z obyčejných žen s vysokoškolským titulem. Jiné společnosti zase prosazují pouze plnoštíhlé ženy.

 

Právě se děje

před 11 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy