FOTO Americká značka zaměstnala jen modelky s doktorátem

jaz
20. 3. 2014 22:59
Snaha o změnu pohledu na ženskou krásu se dotýká oděvních společností po celém světě. Americká firma například založila svou kampaň na ženách, u kterých nehrály roli proporce, ale vysokoškolský titul.
Foto: betabrand.com

San Francisco - Oděvní značka Betabrand ze San Franciska se rozhodla vydat se cestou, která ji přiblíží k běžným zákazníkům. A modelky s dokonalými těly upravenými ve Photoshopu to rozhodně nejsou.

Vedení firmy se proto rozhodlo, že nechá svou jarní kolekci nafotit obyčejné ženy, které s modelingem nemají zkušenosti, přesto jsou něčím výjimečné. Mají totiž před jménem vysokoškolský titul.

Jsou chytré a hlavně sexy, jak neopomíná zdůraznit společnost. Cílem kampaně bylo, aby se zákaznice v těchto ženách zhlédly a chtěly být jako ony a nemuselo je ničit malé sebevědomí při pohledu na profesionální modelky.

"Myšlenkou bylo mít pouze modelky s doktoráty, které by předváděly naši jarní kolekci. Tak jsme napsali našim zákazníkům na Facebook, abychom je našli. A odpovědělo 60 žen z celého světa," řekl zakladatel značky Chris Lindland serveru Adweek.

Kolekce slaví úspěchy nejen na sociálních sítích, ale i co se prodeje týká, přestože se společnost vyhnula použití například plnoštíhlých modelek, které dobývají i samotný profesionální modeling.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy