Foto: Zkoušku inscenace Pro tebe cokoliv brzdil v Kalichu živý králík. Nahradil ho plyšák

Foto: Zkoušku inscenace Pro tebe cokoliv brzdil v Kalichu živý králík. Nahradil ho plyšák
Gerard Du Vivier (Pavel Zedníček) je stárnoucí operní pěvec. Stará se o chod domácnosti, protože jeho manželka Jacqueline (Jana Paulová)  od rána do večera obhajuje mafiány a zločince a dostává je z vězení. Na snímku si právě zkouší árii Toreador z Bizetovy Carmen.
Manželství zázračně funguje 35 let, i přes naprostou rozdílnost povah a i přesto, že oba jsou schopni pohádat se i kvůli bramborám k tresce. "Jacqueline je vyhlášená právnička, v soudních síních není zvyklá prohrávat – ať to stojí, co to stojí. Patří mezi lidi, kteří ve své profesi musí projevit značnou autoritu a pak jim doma delší dobu trvá, než se přepnou do lidské polohy. Lásku k manželovi a svým dětem tedy projevuje kolikrát hodně osobitě, ale uvnitř je stejná jako každá dobrá máma, pro své blízké by se rozkrájela," charakterizuje svou postavu Jana Paulová.
Bezkrupulózní a egocentrický je také syn Pierre-Alexandre (Ladislav Hampl), jenž matce vypomáhá v právnické praxi. Dcera Christiane (Simona Lewandowska) má dobré srdce po otci. Zamiluje se do syna z veganské rodiny, s níž chce odjet na misi do Afriky. Nesmí však příliš vyděsit odlišným založením své rodiny.
Otcovi v safari oblečku je přidělena role sirotka v důchodu, bratr představuje afrického bojovníka za svobodu. "Autor do hry ukryl drobný vzkaz, že žádné věci se nemají přehánět. Naše současnost už je taková: všichni hledají recepty na cokoliv, všichni hubnou, žijí rychle, snaží se být asertivní, všichni potřebují vydělávat… Je toho prostě moc a trochu se nám v tom vytrácí potřeba zůstat svůj," charakterizuje inscenaci její režisér Petr Kracik.
Foto: Divadlo Kalich
hrz
30. 11. 2016 10:00
Inscenace Pro tebe cokoliv nabízí důkladnou anatomii přetvářky. Tenhle titul momentálně baví celou Paříž, do Prahy ho přivezla herečka Jana Paulová, představitelka hlavní role, a její dcera, překladatelka Anežka Svobodová.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu

Americký prezident Donald Trump oznámí jméno své kandidátky do Nejvyššího soudu USA pravděpodobně v sobotu. Řekl to novinářům před odjezdem z Bílého domu na předvolební akci ve státě Ohio. Potvrdil, že se rozhoduje mezi pěti uchazečkami a že by si přál, aby Senát o jeho kandidátce hlasoval ještě před listopadovými volbami hlavy státu. Již dříve oznámil, že do funkce navrhne ženu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho

Rakouská protikorupční prokuratura zastavila vyšetřování někdejšího rakouského vicekancléře Heinze-Christiana Stracheho a dalších politiků kvůli možným skrytým finančním darům adresovaným protiimigrační Svobodné straně Rakouska (FPÖ). 

Vyšetřováni už nejsou někdejší šéf FPÖ Strache, bývalý šéf poslanců FPÖ Johann Gudenus, ani bývalý poslanec Markus Tschank.

Strache se na známém videu pořízeném ve vile na španělském ostrově Ibiza před rakouskými volbami v roce 2017 mimo jiné vychloubal, že sponzorské dary nejsou převáděny přímo na účet FPÖ, ale na spolky blízké straně. Protikorupční prokuratura se věcí začala zabývat a kriminální policie měla prověřit organizace blízké FPÖ.

Podle vyšetřovatelů není skutečný důvod k dalšímu stíhání. Posvítili si přitom na organizace Patria Austria, Austria in Motion, Wirtschaft für Österreich a Institut für Sicherheitspolitik.

před 3 hodinami

Microsoft koupí herní společnost ZeniMax Media za 7,5 miliardy dolarů

Americká softwarová firma Microsoft dnes oznámila, že za 7,5 miliardy dolarů (172,9 miliardy Kč) koupí herní společnost ZeniMax Media, která stojí mimo jiné za hrami Doom či Fallout. Microsoft tak chce rozšířit nabídku svých herních konzolí Xbox. ZeniMax je mateřskou společností firmy Bethesda Softwork, která mimo jiné vyvinula hry Wolfenstein nebo The Elder Scrolls.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Wall Street Journal: Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností.

Čína urychleně dokončuje černou listinu amerických technologických společností. Informoval o tom s odvoláním na obeznámené zdroje list The Wall Street Journal. Na seznamu se patrně objeví konkurent čínské společnosti Huawei, americký podnik Cisco Systems. Peking nicméně podle WSJ se sankcemi otálí, část čelných představitelů Číny chce o černé listině rozhodnout až po listopadových prezidentských volbách ve Spojených státech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy