Foto: Zkoušku inscenace Pro tebe cokoliv brzdil v Kalichu živý králík. Nahradil ho plyšák

Foto: Zkoušku inscenace Pro tebe cokoliv brzdil v Kalichu živý králík. Nahradil ho plyšák
Gerard Du Vivier (Pavel Zedníček) je stárnoucí operní pěvec. Stará se o chod domácnosti, protože jeho manželka Jacqueline (Jana Paulová)  od rána do večera obhajuje mafiány a zločince a dostává je z vězení. Na snímku si právě zkouší árii Toreador z Bizetovy Carmen.
Manželství zázračně funguje 35 let, i přes naprostou rozdílnost povah a i přesto, že oba jsou schopni pohádat se i kvůli bramborám k tresce. "Jacqueline je vyhlášená právnička, v soudních síních není zvyklá prohrávat – ať to stojí, co to stojí. Patří mezi lidi, kteří ve své profesi musí projevit značnou autoritu a pak jim doma delší dobu trvá, než se přepnou do lidské polohy. Lásku k manželovi a svým dětem tedy projevuje kolikrát hodně osobitě, ale uvnitř je stejná jako každá dobrá máma, pro své blízké by se rozkrájela," charakterizuje svou postavu Jana Paulová.
Bezkrupulózní a egocentrický je také syn Pierre-Alexandre (Ladislav Hampl), jenž matce vypomáhá v právnické praxi. Dcera Christiane (Simona Lewandowska) má dobré srdce po otci. Zamiluje se do syna z veganské rodiny, s níž chce odjet na misi do Afriky. Nesmí však příliš vyděsit odlišným založením své rodiny.
Otcovi v safari oblečku je přidělena role sirotka v důchodu, bratr představuje afrického bojovníka za svobodu. "Autor do hry ukryl drobný vzkaz, že žádné věci se nemají přehánět. Naše současnost už je taková: všichni hledají recepty na cokoliv, všichni hubnou, žijí rychle, snaží se být asertivní, všichni potřebují vydělávat… Je toho prostě moc a trochu se nám v tom vytrácí potřeba zůstat svůj," charakterizuje inscenaci její režisér Petr Kracik.
Foto: Divadlo Kalich
hrz
30. 11. 2016 10:00
Inscenace Pro tebe cokoliv nabízí důkladnou anatomii přetvářky. Tenhle titul momentálně baví celou Paříž, do Prahy ho přivezla herečka Jana Paulová, představitelka hlavní role, a její dcera, překladatelka Anežka Svobodová.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Kreml potvrdil ochotu prodloužit odzbrojovací dohodu s USA

Moskva ve středu prostřednictvím mluvčího Kremlu opět potvrdila ochotu prodloužit poslední odzbrojovací dohodu se Spojenými státy a uvítala úsilí, které v tomto směru slibuje nastupující administrativa nového amerického prezidenta Joea Bidena. Uvedla to agentura Reuters.

Antony Blinken, kterého si Biden vybral za nového ministra zahraničí, při úterním slyšení v Senátu prohlásil, že příští americká vláda se bude zabývat prodloužením smlouvy s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní.

Pokud by se obě velmoci rychle nedomluví na prodloužení, vyprší už 5. února platnost smlouvy podepsané v roce 2010 v Praze a zvané START 3 nebo též Nový START.

Zdroj: ČTK
Další zprávy