FOTO Opustili práci a v domě na kolečkách projíždí Ameriku

Dům na kolečkách
Hodlají s ním projet Severní Ameriku a část Kanady.
Dvojice z Kalifornie je na cestě už půl roku.
Doposud urazili cca 16,5 tisíce kilometrů a projeli na 25 států se svým psem Saliesem v mobilním domě, který si vlastnoručně postavili.
"V životním stylu, který nám dům poskytuje, jsme nalezli novou svobodu," řekla Jenna Huffington Post.
Foto: Tiny House, Giant Journey / Facebook
jaz
1. 4. 2015 13:00
Mladý pár se rozhodl žít po svém. Postavil si mobilní dům na kolech a právě je na cestě po Severní Americe.

Sacramento - Guillaume Dutilh a Jenna Spesard vyrazili na dlouhou cestu ve svém pick-upu, za kterým si táhnout 50 metrů čtverečních velký dvoupatrový dům, s nímž hodlají projet Severní Ameriku a část Kanady.

Stavba mini domu zabrala tisíc hodin, 6,5 tisíce hřebíků, 8 tisíc šroubků a mladý pár vyšla na 29 328 dolarů, což je v přepočtu přes 700 tisíc korun.

Mladý pár si tak splnil sen o cestování, a přestože oba opustili své stálé zaměstnání, jsou schopni si i na kolečkách něco vydělat. Pro své fanoušky totiž píší blog a natáčí videa na YouTube.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy