FOTO Hudební ceny AMA: Polonahé celebrity a nudní vítězové

Katty Perry
Katty Perry sice ovládla americké hudební ceny, na slavnostní předávání se ale nedostavila. V současné době je totiž na turné v Austrálii.
American Music Awards jsou po Grammy nejvýznamnějším oceněním amerického hudebního průmyslu. (Jennifer Lopez a Pitbull během své show)
Taylor Swift získala ocenění Dick Clark Award for Excellence.
Britsko-irské chlapecké seskupení One Direction si pak odneslo hlavní cenu v kategorii Umělec roku, cenu pro nejlepší pop/rockovou kapelu a cenu za nejlepší album.
Foto: Reuters
jaz
24. 11. 2014 13:23
Předávání hudebních cen American Music Awards (AMA) ovládla chlapecká kapela One Direction a zpěvačka Katy Perry. Více než jména oceněných umělců zaujaly odvážné outfity některých celebrit.

Los Angeles American Music Awards jsou po Grammy nejvýznamnějším oceněním amerického hudebního průmyslu. Letos rozhodli internetoví fanoušci, že nejlepšími umělci za rok 2014 jsou kapela One Direction a zpěvačka Katy Perry, která je zároveň nejoblíbenější pop/rockovou interpretkou a uspěla i její skladba Dark Horse coby singl roku. Žádné velké překvapení se tedy nekonalo.

Britsko-irské chlapecké seskupení One Direction si pak odneslo hlavní cenu v kategorii Umělec roku, cenu pro nejlepší pop/rockovou kapelu a cenu za nejlepší album.

American Music Awards jsou symbolem velkolepé show

Zkrátka nepřišla ani držitelka několika sošek Grammy Beyoncé. Stala se nejoblíbenější soul a r&b interpretkou. Jejím mužským protipólem a vítězem v téže kategorii byl zpěvák John Legend.

V pop/rockové kategorii nejlepších interpretů vyhrál zpěvák a skladatel Sam Smith, nejlepším soundtrackem byla vyhlášena hudba ke snímku Ledové království a oceněn byl i Enrique Iglesias coby nejlepší latino interpret.

I letošní předávání AMA v losangeleském Nokia Theatre se neslo ve znamení pompézní show. Na pódiu tak během večera vystoupili Jennifer Lopez, Nicki Minaj, Jessie J, Selena Gomez nebo rapper Pitbull.

 

Právě se děje

Další zprávy