FOTO Létající vlak, kůň i Angry Birds. Začal festival balónů

Podívejte se na nejzajímavější horkovzdušné balóny
Mezinárodní festival horkovzdušných balónů
Mezinárodní festival horkovzdušných balónů
Mezinárodní festival horkovzdušných balónů
Mezinárodní festival horkovzdušných balónů
Foto: Reuters
Reuters Reuters
12. 4. 2014 19:40
Na Filipínách právě probíhá Mezinárodní festival horkovzdušných balónů. Jde o největší akci svého druhu v jihovýchodní Asii.

Manila - Filipínské hlavní město Manila právě hostí 19. ročník Mezinárodního festivalu horkovzdušných balónů.  

Součástí čtyřdenní přehlídky budou kromě přehlídky horkovzdušných balónů všech tvarů je i bohatý doprovodný program (paragliding, skydiving, soutěž akrobatických letadel nebo soutěž v pouštění draků).

Podle odhadů by se největší letecké sportovní akce v jihovýchodní Asii mělo zúčastnit až 10 tisíc návštěvníků. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Evropská komise zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 4,2 procenta

Ekonomika Evropské unie letos i v příštím roce především díky rychlejšímu uvolňování protipandemických omezení poroste rychleji, než se původně čekalo. Ve své jarní makroekonomické předpovědi to ve středu uvedla Evropská komise (EK), která tak zlepšila letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 4,2 procenta. Příští rok by měla ekonomika EU, která loni kvůli pandemii zažila rekordní propad, vykázat růst o 4,4 procenta.

Předchozí odhad komise přitom v únoru počítal s letošním růstem o 3,7 procenta a příští rok o 3,9 procenta. Unijní exekutiva vidí důvod k optimističtější předpovědi zejména v rychlejším tempu očkování, které dovoluje řadě států svižnější návrat k běžnému provozu, než se čekalo v zimě.

Odhady zlepšila komise i pro země eurozóny, u nichž letos očekává růst o 4,3 procenta a příští rok ještě o desetinu procentního bodu vyšší. V zimě předpovídala na letošní i příští rok shodný růst HDP o 3,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy