Foto: 45 let od rozpadu Beatles. Brouci jsou stále nesmrtelní

Foto: 45 let od rozpadu Beatles. Brouci jsou stále nesmrtelní
Tak to všechno začalo. V roce 1957 se ve skupině The Quarrymen potkali John Lennon a Paul McCartney.
O rok později se k této dvojici přidal George Harrison a původními členy byli ještě baskytarista Stuart Sutcliffe a bubeník Pete Best.  Pod názvem Beatles hráli od srpna 1960.
Původní bubeník Beatles Pete Best (snímek z vystoupení v Marylandu v roce 2006). Stuart Sutcliffe zemřel již v roce 1962 na krvácení do mozku. Tato mozková příhoda byla zřejmě způsobena předchozím zraněním hlavy, které utržil ve rvačce. Bylo mu pouhých 22 let. V té době již s Beatles nevystupoval.
Od roku 1960, kdy začali hrát pod jménem Beatles, se postupně začali zabydlovat v liverpoolských klubech a vystupovali také v Hamburku. Co se ale čtveřici ještě ve složení Lennon, McCartney, Harrison a Pete Best nedařilo, bylo získání smlouvy s nějakou nahrávací společností.
Foto: Wikimedia Commons
Magazín ČTK Magazín, hrz, ČTK
10. 4. 2015 15:00
Před 45 lety oznámil Paul McCartney odchod z kapely. Skupina The Beatles se rozpadla. Připomeňte si slavné chvíle na vlně neopakovatelné Beatlemánie.

Fotogalerie - Před 45 lety, dne 10. dubna 1970 oznámil Paul McCartney, že  opouští kapelu The Beatles, což znamenalo konec skupiny. Ta už nicméně v tu dobu spolu nekoncertovala. Spekulace o znovuobnovení "Brouků" ukončila násilná smrt Johna Lennona v prosinci 1980, kterého zastřelil Mark Chapman.

Beatles za dobu své zhruba desetileté existence natočili 13 řadových alb a jsou komerčně nejúspěšnější hudební skupinou všech dob. Podle odhadů už v roce 1985 překročil prodej s jejich nahrávkami miliardu nosičů, z toho dvě třetiny si lidé koupili až po rozpadu skupiny.

 

Právě se děje

Další zprávy