reklama
 
 

Fotky válečných veteránů? Jsou homoerotické, volají odpůrci

21. 7. 2015 7:40
Americký fotograf sklízí uznání i kritiku za sérii snímků válečných veteránů, kteří přišli o některou z končetin. Odpůrcům vadí nahota a erotické vyznění fotografií.

Someone just requested that I post this photo.Models: CinderellazC and Brad Ivanchan

Posted by Michael Stokes Photography on 29. červen 2015

Los Angeles – Michael Stokes publikoval kalendář a knihu s fotografiemi mužů a žen z americké armády, kteří utrpěli ve službě zranění a lékaři jim museli amputovat některou z končetin. Jeho projekt vyvolal u lidí takovou odezvu, že mu přes crowdfundingový portál přispěli v přepočtu 6,5 milionu korun, píše web Daily Mail.

From my shoot with Brad Ivanchan - served USMC.

Posted by Michael Stokes Photography on 18. březen 2015

Na první pohled se série snímků dvaapadesátiletého kalifornského fotografa může jevit jako tuctová práce, která se v podobě kalendáře hodí spíše do nějaké dílny.

New photo of BT UrruelaUnited States Army

Posted by Michael Stokes Photography on 8. březen 2015

Opak je ale pravdou. Nejpočetnější skupinou fanoušků a komentujících na sociálních sítích jsou ženy; snímky navíc nesou mnohem hlubší poselství, které se skrývá za pohlednými modely s vypracovanými těly.

Last day to support Michael Egan make the top 10 for the Men's Health Cover competition. Michael is currently a semi-finalist. Please vote here: http://ultimateguy.menshealth.com/entry/702/

Posted by Michael Stokes Photography on 6. červenec 2015

Michaelu Stokesovi pózují od roku 2012 veteráni z námořní pěchoty Spojených států. Tehdy ho jako první zaujal vojín Alex Minsky, jehož snímky zarezonovaly i v médiích.

New photo of BT UrruelaHe made it as a finalist. Now only two days left to vote for him as a finalist. Here is the link: http://ultimateguy.menshealth.com/entry/258/

Posted by Michael Stokes Photography on 5. červenec 2015

Šestadvacetiletý Alex získal z bojů purpurové srdce, když přišel v boji o nohu. Jeho nákladní vůz vjel v Afghánistánu na minu. Po návratu domů trpěl depresemi a alkoholismem, dokázal se ale ze svých problémů dostat.

This cover will only be available as an option to the Kickstarter participants. When the Kickstarter ends (21 days from...

Posted by Michael Stokes Photography on 27. červen 2015

Stokesovi se poté začali ozývat další vojáci, které nechal vybrat si, jak chtějí být portrétováni. Celou sérii fotografií ladil do stylu, který je společný pro celou jeho práci. To se nelíbilo náboženským skupinám, které nahlašovaly administrátorům nevhodné snímky. Fotograf je totiž sdílel na svém Facebooku.

This will be the cover for the Kickstarter participants who do NOT indicate they want the alternate cover. This will...

Posted by Michael Stokes Photography on 27. červen 2015

Jeho fotografie jsou tak mnohdy označovány za homoerotické. "Vyhrožuje mi spousta náboženských skupin, které mými fotografiemi opovrhují. Mažou i fotky oblečených policistů, kteří se na fotkách líbají," řekl serveru BuzzFeed fotograf s tím, že jeho modelové jsou sexuálními objekty. Tuto pozici ale tradičně zastávají ženy, proto se s tím někteří lidé nedokážou vyrovnat.

Of course Sgt. Bryan Anderson will be in Always Loyal.The Kickstarter continues, less than 2 weeks until it...

Posted by Michael Stokes Photography on 14. červenec 2015

Výsledkem focení veteránů je kniha s názvem Always Loyal, která je již nyní k dostání na Amazonu, a kalendář na příští rok. "Častěji vidíte veterány v rakvi nebo vracející se všemi končetinami. Tyto intimní fotografie ukazují jiný pohled na život veteránů, který lidé neznají. Je to viditelná připomínka ceny, jakou naše země musela zaplatit," řekl Stokes Daily Mail.

autor: jaz | 21. 7. 2015 7:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama