Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé

Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé
Česká centra jsou místa po celém světě, kde propagují Českou republiku. Jedno z nich je překvapivě v Praze. Právě tu probíhá vernisáž mimořádné výstavy.
Pětadvacet děl moderního tuzemského sochařství vystavených nejen k okukování. Dotýkejte se, hmatejte, vnímejte všemi smysly!
Společnost Tyfloservis pomáhá lidem nevidomým poprat se s nástrahami světa už pětadvacet let. Proto výstavu zahajuje její ředitel Josef Cerha.
Vladimíra Sýkorová ze sdružení Hapestetika pořádá hmatové výstavy nejen v Česku, ale i v cizině. Ta dnešní je dárek k narozeninám Tyfloservisu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 11. 2016 8:15
Integrovat lidí s postižením neznamená jen zajistit jim nezbytné rehabilitační pomůcky. Nejen chlebem živ je člověk. Sdružení Hapestetika proto pořádá hmatové výstavy pro nevidomé. Sáhnout si na sochy mistrů je však zážitek i pro nás ostatní.
 

Právě se děje

před 40 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy