Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé

Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé
Česká centra jsou místa po celém světě, kde propagují Českou republiku. Jedno z nich je překvapivě v Praze. Právě tu probíhá vernisáž mimořádné výstavy.
Pětadvacet děl moderního tuzemského sochařství vystavených nejen k okukování. Dotýkejte se, hmatejte, vnímejte všemi smysly!
Společnost Tyfloservis pomáhá lidem nevidomým poprat se s nástrahami světa už pětadvacet let. Proto výstavu zahajuje její ředitel Josef Cerha.
Vladimíra Sýkorová ze sdružení Hapestetika pořádá hmatové výstavy nejen v Česku, ale i v cizině. Ta dnešní je dárek k narozeninám Tyfloservisu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 11. 2016 8:15
Integrovat lidí s postižením neznamená jen zajistit jim nezbytné rehabilitační pomůcky. Nejen chlebem živ je člověk. Sdružení Hapestetika proto pořádá hmatové výstavy pro nevidomé. Sáhnout si na sochy mistrů je však zážitek i pro nás ostatní.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Zeman podal kasační stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku, podle kterého jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala profesorem nebylo v souladu se zákonem. Dnešní informace České televize potvrdil prezidentův právník Marek Nespala. Podání stížnosti Nespala již dříve avizoval.

"Mohu potvrdit, že kasační stížnost v této věci byla řádně a včas podána," sdělil Nespala.

Soud na začátku června zrušil rozhodnutí Zemana, který Ošťádala odmítl profesorem jmenovat a věc mu vrátil k dalšímu řízení. Vyhověl tak žalobě, kterou společně podali Ošťádal a Univerzita Karlova. Verdikt je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy