Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé

Foto: Dotýkejte se prosím! Výstava moderního umění nejen pro nevidomé
Česká centra jsou místa po celém světě, kde propagují Českou republiku. Jedno z nich je překvapivě v Praze. Právě tu probíhá vernisáž mimořádné výstavy.
Pětadvacet děl moderního tuzemského sochařství vystavených nejen k okukování. Dotýkejte se, hmatejte, vnímejte všemi smysly!
Společnost Tyfloservis pomáhá lidem nevidomým poprat se s nástrahami světa už pětadvacet let. Proto výstavu zahajuje její ředitel Josef Cerha.
Vladimíra Sýkorová ze sdružení Hapestetika pořádá hmatové výstavy nejen v Česku, ale i v cizině. Ta dnešní je dárek k narozeninám Tyfloservisu.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
28. 11. 2016 8:15
Integrovat lidí s postižením neznamená jen zajistit jim nezbytné rehabilitační pomůcky. Nejen chlebem živ je člověk. Sdružení Hapestetika proto pořádá hmatové výstavy pro nevidomé. Sáhnout si na sochy mistrů je však zážitek i pro nás ostatní.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy