Velkolepá oslava komiksu a hororu. Tak vypadá Comic-Con

Comic-Con 2015
Multižánrový festival Comic-Con se v San Diegu konal poprvé v roce 1970.
Festival se každoročně těší velkému zájmu.
Například loni se ho zúčastnilo kolem 150 tisíc lidí.
Přesto se na některé návštěvníky nedostalo.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
12. 7. 2015 12:26
V San Diegu dnes končí multižánrový festival Comic-Con, který jako každý rok přitáhl pozornost desítek tisíců fanoušků komiksů, sci-fi a videoher. Ti se ani tentokrát neobešli bez tradičních kostýmů.

San Diego - V americkém San Diegu právě vrcholí největší světová sešlost fanoušků komiksu, fantasy, sci-fi a videoher. Každý rok se jich v kalifornském městě sejde až 130 tisíc.

Součástí čtyřdenní akce, která se poprvé konala v roce 1970,  je rovněž předávání cen Eisner Awards. Ocenění pojmenované po americkém kreslíři a karikaturistovi Willu Eisnerovi se uděluje nejlepším komiksovým tvůrcům a publikacím z předchozího roku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Prezident Zeman udělí zesnulému Petru Kellnerovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Uvedl to pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním České republiky.

"Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," řekl k plánovanému kroku Zeman.

Šestapadesátiletý nejbohatší Čech Kellner zahynul předminulou sobotu na Aljašce při havárii vrtulníku. Ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář v pátek uvedl, že za nehodou zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy