Toto jsou nejvtipnější fotky domácích mazlíčků na světě, rozhodla porota

Toto jsou nejvtipnější fotky domácích mazlíčků na světě, rozhodla porota
Vítězka v kategorii Ostatní mazlíčci: Darya Zelentsová (USA) - Fretka na první procházce.
Finalista: Kazutoshi Ono (Japonsko) - Podzimní skok.
Vítěz v kategorii Psi: Chris Porsz (Spojené království) - Štěk.
Vítězka kategorie Junioři: Monyque Macedo Dos Santosová (Brazílie) - Je to tuleň, nebo pes?
Foto: Corinna Mooser, Comedy Pet Photo Awards 2023
Aktualizováno 20. 8. 2023 11:09
Celosvětová fotografická soutěž o nejzábavnější snímek domácích mazlíčků zná letošní vítěze. Celkově ji vyhrál Libanonec Michel Zoghzoghi, který pořídil záběr dvou zachráněných koťat, která si spolu hrají. Soutěž Comedy Pet Photography Awards získala během několika let své existence velkou popularitu, vítězné snímky se pravidelně objevují na stránkách předních světových zpravodajských webů.

Vítěz Michel Zoghzoghi je profesionální fotograf divoké přírody z libanonského Bejrútu. Často vídá v hledáčku mnohem větší a děsivější kočkovité šelmy než dvě koťata, která má doma. Přesto se při jejich focení neskutečně bavil. "Při fotografování kocourků Maxe a Alexe jsem si užil možná víc zábavy a překvapení než při svých nejdobrodružnějších výpravách za fotografováním divoké přírody," tvrdí.

Soutěž, která vznikla před čtyřmi lety, organizují fotografové Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Jejich cílem je zdůraznit pozitivní a zásadní roli, kterou hrají domácí zvířata v našich životech. Comedy Pet Photography Awards mají zároveň charitativní rozměr. "Snažíme se podpořit angažovanost v oblasti ochrany zvířat," vysvětlují organizátoři. 

Kromě vítěze vybraného odbornou porotou vyhlásila soutěž také Cenu veřejnosti. U lidí, hlasujících na internetu, drtivě vyhrála fotografie Chrise Porsze z Velké Británie. Zachytil psa, který skáče před překvapenými návštěvníky jednoho z newyorských parků. "Jako amatérský street fotograf jsem při hledání záběrů nachodil mnoho a mnoho kilometrů a tato fotografie je stále moje nejlepší a nejoblíbenější," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy