Gastronomická oáza. Restaurace uprostřed eukalyptového lesa připomíná páru nad hrncem

Gastronomická oáza. Restaurace uprostřed eukalyptového lesa připomíná páru nad hrncem
Bílá restaurace v Číně se z ptačí perspektivy proplétá mezi eukalypty a jezírkem. Její tvar připomíná páru, která se line z hrnce, bez toho, aby narušoval okolní prostředí.
Takhle vypadá model restaurace Hot Pot.
Během večera je restaurace jen decentně osvětlená, aby nenarušovala okolní prostředí, které je plné fauny a flóry.
Jezírko je hlavním spojovacím prvkem vlnitého půdorysu restaurace. Nachází se přímo v jejím středu a na jeho hladině plavou lekníny.
Foto: MUDA
Magazín Magazín
12. 7. 2019 11:25
Uprostřed eukalyptového lesa v jihozápadním čínském městě Čcheng-tu otevřela nová restaurace s výhledem na jezero. Bílá minimalistická konstrukce nemá žádné stěny, a tak mají zákazníci bezprostřední kontakt s okolní přírodou. Architekti se při návrhu konstrukce inspirovali stylem, jakým se vaří čínské polévky. Kuchaři je připravují vždy uprostřed stolu před očima zákazníků, kterým se do nosů line štiplavá pára z hrnce. Hot Pot, jak se zahradní restauraci přezdívá, je teď hlavním lákadlem zeleného předměstí. Podívejte se, jaký zážitek lidem nabízí.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy