Fotky: Zaplatit si architekta se vyplatí. Tohle jsou nejlepší domy Česka

O Českou cenu za architekturu, která bude vyhlášena v polovině listopadu, bojuje celkem 34 projektů. Podívejte se na některé nominované.
Dům se šikmou střechou je z dílny kanceláře Stempel & Tesař. Stavba leží v kopci Větrná ve Středočeském kraji a jak už vypovídá název tohoto místa, čelí v zimě náporu větru a sněhu. Architekti proto navrhli šikmou střechu a okna situovali na severní stranu domu.
Udělat to trochu jinak. To byl základní požadavek soukromého majitele Technologického dvora v Českých Budějovicích. Na otázku, jak skloubit skladový areál s místem pro klienty, mu odpovědělo studio boq architekti, které navrhlo několik skladů a veřejné prostranství s uměleckými a vodními prvky.
Kancelář Lennox architekti se zasloužila o revitalizaci koloniálu v osadě Buďánka z 19. století na Praze 5. Přízemí s barovým pultem funguje jako kavárna. Horní prostor je variabilnější a dá se tak přizpůsobit dané aktivitě. V koloniálu jsou pravidelné hodiny jógy, schůze a výtvarné dílny.
Rodinný dům v Litvínovicích vypadá jako statek z jižních Čech. Za jeho zdí se ale skrývá prostorný interiér se vstupem do zahrady a malého atria. Dům je opět dílem Atelieru 111.
Foto: Atelier 111 architekti
16. 6. 2019 12:36
O Českou cenu za architekturu, která bude vyhlášena v polovině listopadu, bojuje celkem přes třicet projektů. Podívejte se na nejzajímavější soukromé i veřejné nominované stavby, mezi něž patří rodinné domy, hospody, nájemní komplexy, krematoria i koloniál.
 

Právě se děje

Další zprávy