Obézní Američané dohnali Jamieho Olivera k slzám

Petr Jemelka Petr Jemelka
18. 1. 2010 20:00
V nejtlustším městě Ameriky o rady slavného kuchaře nestojí
Amerika dohnala Jamieho Olivera k slzám
Amerika dohnala Jamieho Olivera k slzám | Foto: Repro Aktuálně.cz

Huntington (USA) - Jel do Spojených států dělat osvětu ve stravování, ale zaplakal nad výdělkem. Zatím poslední pokus věhlasného kuchaře a moderátora úspěšných cooking show přimět Američany jíst zdravě skončil fiaskem.

V nejtlustším městě Ameriky o rady slavného kuchaře nikdo nestál.

Nejen, že Jamie Oliver neuspěl ve své snaze naučit obyvatele Huntingtonu jíst zdravě, ale obézní Američané známého kuchaře dokonce dohnali k pláči. Informoval o tom server DailyMail.

Dosud úspěšný pořad, ve kterém Jamie Oliver objíždí různé kouty světa a přesvědčuje strávníky, aby jedli zdravě, přičemž učí kuchaře, jak vařit racionálně a zároveň chutně, tak poprvé výrazně narazil.

Město Huntington v Západní Virginii je neobvyklé tím, že více než polovina jeho obyvatel trpí nebezpečnou nadváhou, což je nejhorší podíl z celých Spojených států. Přesto, že je většina lidí ve městě silně obézních, o Oliverovy rady nikdo nestál a jeho jídlo nikdo neochutnal. To známého bojovníka za zdravé stravování těžce ranilo.

"Nerozumí mi, vůbec netuší, proč jsem tady," stěžoval si zdrcený kuchař. Poslední kapkou pro Jamieho Olivera bylo, že si tamní školáci spletli brambory s rajčaty.

 

Právě se děje

Další zprávy